UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які країни найбільше постраждають економічно внаслідок війни в Україні – звіт ОЕСР

Зростання світової економіки сповільниться  у 2023 році.

Російська агресія проти України вдарила по світовій економіці, пишуть автори опублікованої доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) «Розплата за війну».

Згідно з прогнозами, опублікованими в доповіді, зростання світової економіки знизиться з 3 відсотків у 2022 році до 2,2 відсотка у 2023 році. Серед економік країн G-20 найгірші прогнози стосуються Росії, економіка якої, як очікується, скоротиться на 4,5 відсотка у 2023 році. Крім Росії, негативний прогноз тільки для Німеччини - економіка країни скоротиться на 0,7%.

У свою чергу, в єврозоні економічне зростання має становити 0,3%, а в США - 0,5%. У Китаї внаслідок пандемії коронавірусу та слабкості ринку нерухомості очікується зниження економічного зростання до 3,2% цього року, але очікується, що політична підтримка приведе до кращого результату (4,7%) у 2023 році.

«Війна значно підвищила ціни на енергоносії та продукти харчування, посиливши інфляційний тиск у той час, коли вартість життя в усьому світі зростала швидкими темпами», — йдеться у звіті.

Його автори підкреслюють, що прогнози схильні до високої невизначеності і можуть погіршитися внаслідок більш серйозної нестачі енергії, особливо газу.

«Наслідки війни є загрозою світовій продовольчій безпеці, особливо у поєднанні з наступними екстремальними погодними явищами через зміну клімату», — додають вони.

Читайте також: Бюджет-2023: Кабмін озвучив очікуваний рівень ВВП, курсу долара та інфляції

Міжнародний форум G-20, що займається глобальними економічними питаннями, складається з Європейського Союзу та 19 країн: Саудівської Аравії, Аргентини, Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Індонезії, Японії, Канади, Південної Кореї, Мексики, Німеччини, Африки, Росії, США, Туреччини, Великобританії та Італії.

Раніше повідомлялося, що вторгнення в Україну загальмувало російську економіку на чотири роки.

Про економічні виклики під час війни читайте у статті Юлії Самаєвої "Економіка воєнного часу чи економіка кризи?"