UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як змінилася криміногенна ситуація через відсутність електроенергії: поліція фіксує тривожну тенденцію

У МВС кажуть про безпрецедентний виклик.

Відсутність світла в домівках українців призводить до збільшення домашнього насильства. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі національного телемарафону.

Зокрема, за словами Монастирського, зросла кількість повідомлень на гарячі лінії про домашнє насильство.

«Насильство не повинно переноситися на близьких та рідних. Це важливо для розуміння нас, як незалежної повноцінної нації», - наголосив у цьому зв'язку міністр.

Водночас, за його словами, збільшено наряди поліції на вулицях. Завдяки цьому погіршення криміногенної ситуації не фіксується.

«Крім того, сьогодні нам допомагають добровольчі формування територіальних громад. До патрулювання долучені військовослужбовці Нацгвардії, які не перебувають на фронті», - розповів Денис Монастирський.

Одночасно поліція намагається забезпечувати не лише безпеку, але й добробут громадян в екстремальних умовах, за відсутності світла та тепла.

«За ці дні було розгорнуто тільки підрозділами ДСНС і Національної поліції понад 1000 пунктів незламності на території держави», - повідомив міністр.

У цих пунктах, за його словами, наявне світло, зв’язок і тепло.

«Це ті базові речі, яких потребують люди в містах, де відсутнє світло й опалення», - зазначив він.

Також Денис Монастирський розповів, що окрім органів МВС до розгортання пунктів незламності активно долучається великий бізнес.

«Я дуже вдячний бізнесу, зокрема торговельним мережам, які розгорнули такі самі пункти. Загалом сьогодні працюють понад 3000 пунктів незламності по всій державі, організовані владою і бізнесом»,- розповів міністр.

Там громадяни можуть зарядити телефон, надіслати смс-повідомлення, зв’язатися з рідними, а також зігрітися.

«Це безпрецедентний виклик для всіх нас», - наголосив міністр.

Нагадаємо, Офіс президента України, публікуючи карту «Пунктів незламності», не узгодив її із місцевою владою. Через це виникали ситуації, коли люди приходили за адресою, де має розташовуватися такий пункт, і не знаходили його.

Раніше виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан назвав п’ять викликів, на яких має зосередитися місцева влада в умовах руйнування окупантами критичної інфраструктури.