UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран спробує переконати Саудівську Аравію знизити видобуток нафти - ЗМІ

Іран запропонує Саудівській Аравії знизити квоти на видобуток нафти на 1 млн б/с напередодні засідання ОПЕК.

Планується зустріч іранського політика Биджана Намдара Занганеха і міністра нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі за закритими дверима у Відні 27 листопада, повідомило іранське інформаційне агентство Mehr. У цей день відбудеться чергове засідання ОПЕК.

У рамках зустрічі представників влади Ірану і Саудівської Аравії планується виробити єдину позицію для підтримки світових цін на нафту.

Половина з опитаних Bloomberg аналітиків вважає, що ОПЕК знизить квоту на видобуток нафти для підтримки цін на нафту. У той же час друга половина аналітиків не бачить причин для зниження квоти добового видобутку нафти для країн, що входять в ОПЕК.

При цьому навіть зниження квоти не гарантує повернення цін на рівень до $ 90 відзначають експерти.

Раніше газета Коммерсантъ писала, що російська влади, досі виходячи з ідеології підтримки зростання видобутку нафти незважаючи ні на що, починає діалог з ОПЕК про можливості взаємного зниження.

Про те, що це питання обговорюється, заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак.

"Це питання вимагає ретельного опрацювання. У нас дуже сильно залежить бюджет від надходжень з нафтової галузі. У нас не такі технології, як в Саудівській Аравії, щоб швидко знизити видобуток або наростити, але в цілому ми працюємо всередині уряду з точки зору доцільності подібних методів",- зазначив Новак.

Росія має статус спостерігача в ОПЕК.

Діюча квота ОПЕК була встановлена в розмірі 30 млн б/з рік тому, проте, за даними жовтня, країни ОПЕК добували в середньому 30,97 млн б/с. ОПЕК перевищила квоту за підсумками п'ятого місяця поспіль.

З кінця червня, коли вартість бареля марки Brent досягала максимального цього року рівня $ 115, ціни на нафту впали на 30%, приблизно до $ 80 - мінімуму з вересня 2010 року.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) 27 листопада у Відні проведе чергове засідання, на якому встановить квоту добового видобутку нафти для країн, що входять в організацію.

У статті Збіг обставин чи кінець нафтової ери? ZN.UA писала, що цілком імовірним сценарієм може бути зниження цін на нафту до рівня 30-50 дол / бар, і навіть нижче -.... До 10 дол / бар, оскільки собівартість видобутку нафти в Саудівській Аравії, найбільшому експортері нафти на світовому ринку, не перевищує 2 дол. / бар. Такий розвиток подій загрожує Росії настільки істотним скороченням експортних доходів, що вона буде змушена або поступитись Заходу (в тому числі по Україні) в обмін на відновлення колишніх цін і скасування економічних санкцій; або піти на окупацію Донецької, Луганської, частково Запорізької та Херсонської областей (щоб отримати можливість постачання Криму наземним транспортом), після чого посилити податковий тиск усередині країни і різко скоротити бюджетні витрати.