Іран офіційно представив нову модель нафтогазових контрактів, щоб залучити міжнародні компанії. Країна пропонує більш гнучкі умови при коливанні цін та інвестиційних ризиках, пише британське видання The Financial Times.
Докладна інформація про нові контракти була оприлюднена під час дводенної конференції в Ірані за участю керівників нафтових з європейських та азійських компаній, включаючи Total, Statoil, BP, Royal Dutch Shell, Repsol, Sinopec, а також компаній з Індії, Пакистану та Оману. Радник з питань енергетики від уряду Великобританії також був присутній, повідомив один західний дипломат.
Нова модель контрактів підводить ризику і знаменує кінець системи двадцятирічної давності, яка заважала іноземним компаніям бронювати резерви. У деяких випадках нова модель дозволяє тепер бронювати запаси, але іноземні компанії досі не можуть стати власниками нафтових родовищ країни. Національна іранська нафтова компанія тепер буде мати ексклюзивні права власності на ресурси.
"Ми не стверджуємо, що це ідеал, і бездоганна схема, але вона може задовольнити потреби як Національної іранської нафтової компанії, так і міжнародних нафтових компаній", - говорить міністр нафти Ірану Биджан Намдар Зангане.
Іран, як очікується, ініціює близько 50 нафтових і газових проектів, але поки невідомо, коли компанії зможуть взяти участь в торгах або почати прямі переговори.
Раніше повідомлялося, що Іран планує на початку листопада представити нові контракти на видобуток нафти, спрямовані на залучення іноземних інвесторів після зняття санкцій з Тегерана.
Раніше повідомлялося, що Іран планує на початку листопада представити нові контракти на видобуток нафти, спрямовані на залучення іноземних інвесторів після зняття санкцій з Тегерана.
Тегеран вже заявляв, що має намір продавати свою нафту за будь-якою ціною, оскільки він планує "за всяку ціну" збільшити видобуток "чорного золота".
Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?