UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестори з США та ЄС звернулися до своїх урядів через арешт в Україні корпоративних прав Київстару

Інвестори вважають, що помилка про арешт 100% корпоративних прав Київстару є «негативним сигналом».

До Києва приїхали керівники міжнародної телеком-групи VEON (компанія в лістингу Nasdaq- і Euronext Amsterdam), яка є 100% власником найбільшого українського телеком оператора Київстар. Про це пише видання ЕП з посиланням на компанію.

Зазначається, що керівництво VEON занепокоєне інформацію про арешт в Україні частки корпоративних прав дочірньої компанії. Каан Терзіоглу, головний виконавчий директор групи VEON, та Огі Фабела, співзасновник і Почесний Голова Ради Директорів VEON, запланували зустрічі зі співробітниками Київстару, бізнес-партнерами, представниками влади, а також партнерами з реалізації гуманітарних ініціатив для України — фондом "Повернись живим" та львівським медичним центром "Незламні".

Нагадаємо, що 06 жовтня 2023 року на сайтах ряду урядових відомств була опублікована інформація про "арешт 100% корпоративних прав Київстару", з посиланням на рішення суду, яке ні VEON ні Київстар досі не отримали. Згодом ця інформація була визнана помилковою, і було повідомлено, що пакет арештованих корпоративних прав зменшено до 47,8%.

Як повідомив Каан Терзіоглу, зазначені підсанкційні особи мають "нульовий" вплив на VEON і Київстар. Ще на початку повномасштабного вторгненні РФ вони були усунені від будь-якого доступу до активів чи механізмів управління компанією.

За словами Терзіоглу, американські інвеcтори VEON звернулись до сенаторів США через арешт корпоративних прав Київстару.

Інвестори вважають такі дії негативним сигналом, з урахуванням величезної підтримки, яку надають американські платники податків Україні в її опорі російській військовій агресії.

Інвестори VEON з Великобританії та країн ЄС також розділяють це занепокоєння та направили листи представникам своїх урядів з проханням прояснити ситуацію.

Як коментує президент Київстару Олександр Комаров, "візит делегації VEON в Україну – логічний крок після повного і безповоротного виходу з Росії.  Для компанії це свідчення, що інвестиційні зусилля наших акціонерів будуть ще більше сфокусовані на Україні".

Читайте також: «Київстар» і Helsi.me Фрідмана. Де ж ті межі нацбезпеки?

Повідомлялось, що 4 жовтня суд за клопотанням Офісу генпрокурора наклав арешт на корпоративні права у вигляді: 100% статутного капіталу ТОВ "Лайфселл", що належать зареєстрованій у Нідерландах компанії Lifecell Ventures Cooperatief U.A.; 99,99% статутного капіталу ПрАТ "Київстар" у вигляді акцій, що належать зареєстрованій у Нідерландах компанії Veon Holdings B.V.

Згодом Шевченківський районний суд Києва змінив рішення про арешт акцій мобільних операторів Київстар і lifecell. Тепер це стосується не всіх корпоративних прав даних компаній, а лише часток, що контролюються російськими олігархами.