UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестори не бояться економічної кризи в Україні - Forbes

Економічна нестабільність України може залучити інвесторів, які вважають такі труднощі найкращим часом для капіталовкладень.

Незважаючи на кризу в економіці, інвестори бачать в Україні великий потенціал, пише автор колонки в Forbes Катерина Солдак.

Через рік після Майдану, відсторонення колишнього президента Віктора Януковича від влади, криза в Україні триває через російськє вторгнення на сході країни. Крім того, як вважає автор, в країні є проблема з політичною системою, яка досі не довела, що вона здатна боротися з корупцією і забезпечити необхідні реформи. "У той же час, багато хто бачить в Україні можливості", - пише Солдак.

"Я думаю, що Україна залишається привабливою для інвестицій", - сказав виданню виконавчий радник Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Варел Фрімен. "І це може виглядати парадоксально на тлі того, що в країні конфлікт", - говорить він.

До речі, ЄБРР інвестує в Україну протягом 20 років, зосереджуючи увагу на довгостроковому фінансуванні. Фрімен вважає, що в Україні закладено інвестиційний потенціал, зокрема, у проектах "інтелектуального капіталу".

Але економічна ситуація сьогодні в Україні є ризикованою. Експерт з економічних питань у Східній Європі і старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки в США Андерс Аслунд передбачає серйозні проблеми для країни на її шляху. У своїй недавній доповіді про економічну ситуацію в Україні, він зазначив, що Україна входить в цикл "амортизації" та інфляції, яка, якщо не взяти до уваги заходи жорсткої економії та структурних реформ, призведе до фінансової кризи.

Незважаючи на те, що такі прогнози не несуть нічого доброго для українців, ця новина може бути величезною можливістю для іноземних інвесторів. "Ми вже переконувалися в тому, що економічна криза країни - це найкращий час для інвестицій", - сказав головний інвестиційний директор групи по управлінню активами в Empire State Capital Partners Родольфо Аморесано. Дев'ять місяців тому Аморесано відкрив офіс в Україні, щоб працювати з інвесторами, зацікавленими в ринках. Він сказав, що не слід чекати, що "завтра Україна стане Швейцарією", але існує велика ймовірність отримання доходів від інвестицій в майбутньому в країні.

Експерти кажуть, що, незважаючи на відтік капіталу з країни, є великі можливість для тих, хто готовий ризикувати", вкладаючи в Україну. Інвесторів приваблюють компанії в ІТ-індустрії, секторі сільського господарства і в машинобудуванні.

Читайте також: Під загрозою дефолту Україна продала третину своїх запасів золота - Wirtschafts Woche

Видання The Economist 14 листопада писало, що без вливань в економіку Україну чекає дефолт. Країна потребує великих інвестиції в інфраструктуру, особливо в "понівечену війною" східну частину країни. МВФ не може забезпечити всього цього, адже йдеться про короткострокове фінансування. Інші потенційні благодійники, такі як Америка та ЄС, зволікають з цим питанням.