UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інфляція: наскільки зростуть ставки за іпотекою та на покупку автомобіля у 2022 році

Щоб стримувати інфляцію НБУ буде підвищувати облікову ставку, що спровокує зростання ставок за кредитами.

Аналітики очікують, що у 2022 році зростатимуть ставки за кредитами та депозитами у банку. При цьому вже найближчим часом Нацбанк підвищить облікову ставку через суттєве зростання інфляції наприкінці 2021 року та прогнози на 2022 рік. Експерти очікують, що облікова ставка НБУ зросте до 9,5-10%.

Здебільшого від зростання ставок постраждає великий бізнес та позичальники за короткостроковими кредитами.

«Ставки для малого бізнесу можуть залишитись на поточних рівнях. Ставки за депозитами домогосподарств традиційно реагують із запізненням, проте тенденція на їхнє зростання вже намітилася і триватиме у 2022 році. При цьому ризики високої інфляції зараз переважають над ймовірністю рецесії, тому сценарії більшого зростання ставок також не слід відхиляти», - розповів аналітик стратегічного розвитку банку Південний Костянтин Хведчук у коментарі НВ.

На думку аналітиків, зростатимуть ставки за валютними депозитами, а попит на валюту залишиться високим.

«Ставки за валютними депозитами також зростатимуть наступного року, перш за все, доларові... Якщо банки зможуть купувати суверенні єврооблігації України, це створить додатковий попит на валютний ресурс, здатний підвищити зростання індексу UIRD у доларі на 12 місяців до 2%», — пояснив фінансового аналітика групи ICU Михайла Демкієва.

Коментар DT.UA:

На скільки зростуть ставки за кредитами в середньому в 2022 році - важко сказати. Оскільки це залежить не лише від інфляції в країні, політики НБУ щодо облікової ставки та стримування курсових коливань. Загалом ставки за кредитами зростуть, але при цьому будуть банки, які не підвищуватимуть ставки. Адже це також залежить від пріоритетів кожного окремого банку та його кредитної політики. Наприклад, ПриватБанк не надто кредитує покупку авто, у його пріоритеті кредити МСБ.

Читайте також: Грошові перекази в Україну: Нацбанк зафіксував сплеск надходжень

Нагадаємо, що, за оцінками Держстату, інфляція за підсумками 2021 року склала 10%.

Як писало  ZN.UA , відхилення інфляції від мети (5%) в Україні вже традиційно спричиняє стурбованість адекватністю обраного монетарного режиму. Докладніше читайте у статті Віктора Козюк, д.е.н., проф., завідувач кафедри економічної теорії Західноукраїнського Національного Університету, член Ради НБУ –   "Інфляційне "неподобство".