Українським імпортерам доведеться створювати систему контролю валютних ризиків після переходу до гнучкого курсу гривні. Таку думку висловив голова аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін.
"Поки у сфері торгівлі учасники ринку просто намагаються перекласти ризики на кінцевого споживача. Але це не може бути нескінченним процесом. Конкуренція все одно буде змушувати імпортерів підходити до ціноутворення більш зважено", - зазначив експерт.
Орієнтованість України на імпорт призвела до того, що практично у будь-якій галузі економіки є залежність від зовнішніх постачань обладнання, матеріалів чи готової продукції.
"Девальвація гривні автоматично веде до подорожчання імпортованих енергоресурсів", - нагадав Чурін. У випадку з природним газом держава всіма силами намагається субсидувати населення, тому даний компонент поки незначно впливає на загальний рівень інфляції.
Інша справа - нафтопродукти. Їхнє подорожчання позначиться на транспортних витратах всіх підприємств і буде закладено в ціну кінцевої продукції. "Буде успіхом, якщо уряд зможе утримати інфляцію в межах 10%", - робить висновок експерт.
Але є й інші думки. "Якщо курс гривні зупиниться на сьогоднішньому рівні 8,5-8,6 грн/$, вплив на споживчі ціни буде невеликим - споживчий кошик подорожчає на 1,5-2,0%", - прогнозує головний економіст Dragon Capital Олена Білан. !zn