UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група Єрмака-Макфола напрацювала рішення, яке позбавить Росію доступу до грошей від експорту нафти і газу

Міжнародна робоча група напрацювала Дорожню карту енергетичних санкцій, яка передбачає впровадження імпортного податку та запровадження ескроу-рахунку для РФ.

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії Єрмака-Макфола представила другий напрацьований документ – Дорожню карту енергетичних санкцій: рекомендації щодо санкцій проти Російської Федерації. Про це повідомляє сайт Президента України.

Документ деталізує тему енергетичних санкцій, і покликаний допомагти урядам і компаніям у всьому світі формувати пропозиції стосовно санкційної політики щодо Росії.

"Застосування енергетичних санкцій має підвищити вартість вторгнення в Україну для РФ та допомогти Українській державі захистити територіальну цілісність, свободу й демократичні цінності", - повідляє сайт Глави української держави.

Документ містить рекомендації щодо політичних дій, які допоможуть позбавити Росію доходу від нафти і газу з одного боку, і дозволить мінімізувавши перебої на ринках та у світовій економіці з іншого боку.

Експертна група:

Такі механізми можуть бути розглянуті окремими країнами як пріоритетні. Йдеться про:

У цьому зв'язку в документі наголошується на важливості відключення Росії від фінансових потоків від експорту газу, оскільки Європа під час війни платить РФ за газ набагато більше, ніж за нафту.

Так, автори Дорожньої карти енергетичних санкцій звертають увагу на те, що:

Окрему увагу звернуто на додаткові санкційні заходи для запобігання обходу обмежень, накладених на енергетичний сектор. Зокрема, це цілеспрямовані санкції проти постачальників послуг щодо морського експорту в обхід режиму контрольованих продажів.

Крім того, у Дорожній карті запропоновані стратегії для запобігання наслідкам, які дають змогу зробити Європу незалежною від російських енергоносіїв та протидіяти використанню енергетичних ресурсів як зброї.

Експертна група акцентує, що європейське ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і Сполучених Штатів, яка включатиме синхронні дипломатичні кроки та взаємодію із зацікавленими сторонами у приватному секторі.

Учасники Міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола закликають уряди, а також державні й приватні компанії взяти Дорожню карту як основу для подальшого публічного просування енергетичних санкцій проти Росії задля позбавлення її можливостей фінансувати ведення загарбницької та несправедливої війни проти України.

Читайте також: ZN.UA публікує пропозиції робочої групи Єрмака-Макфола щодо західних санкцій

Нагадаємо, міжнародну робочу групу щодо санкцій проти Росії очолюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник Президента США з питань національної безпеки Посол Майкл Макфол.

Збитки, завдані Україні внаслідок варварської війни, вже вимірюються сотнями мільярдів доларів. Щоб Росія виплатила Україні репарації, залучать найкращих юристів світу.

Одним із механізмом відповідальності, через який планується змусити Росію виплатити компенсацію Україні, є створення так званого ескроу-рахунку — спеціального умовного рахунку, на якому враховуються майно, документи чи кошти до настання певних обставин чи виконання певних зобов'язань. Зокрема, передбачається, що на такий рахунок зараховуватимуться кошти, які виручатиме країна-агресор за продаж нафти і газу на Захід.

Варто також уточнити, що російський Газпром уже не раз програвав у міжнародних арбітражах справи, зокрема через спроби зловживати монопольним становищем на ринку газу в Європі. Такі перемоги є і на рахунку України, і найближчої сусідки України – Польщі.

На сьогодні, внаслідок накладених на Росію санкцій, від російської нафти та газу відмовляється дедалі більше країн. Навіть ще донедавній союзник РФ - Німеччина, поставила за мету відмовитися від російських енергоносіїв до кінця поточного року.

Крім того, низка країн прийняли ембарго Росії на поставку енергоносіїв.