UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші на війну в РФ: ОПЕК покращив прогноз попиту на нафту

В організації закликають до збільшення інвестицій у нафтову промисловість.

Організація ОПЕК в своєму звіті, який опублікувала у вівторок, 24 вересня, підвищила прогнози відносно середньо- та довгострокового світового попиту на нафту, яке очікується в Індії, Африці та на Близькому Сході, а також через повільніший перехід до електромобілів та чистіших джерел енергії. Про це пише Reuters.

Видання нагадало, що натомість BP та Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) очікують, що попит на нафту досягне піку до кінця цього десятиліття.

«Основне зростання попиту на енергію відбувається в країнах, що розвиваються, завдяки збільшенню населення, середнього класу та урбанізації», — зазначив генеральний секретар ОПЕК Хайтам Аль Гайс під час презентації звіту в Бразилії.

«Немає ознак пікового попиту на нафту на горизонті», — написав Аль Гайс у передмові до звіту.

За прогнозами ОПЕК, світовий попит на нафту досягне 118,9 мільйона барелів на добу до 2045 року, що на 2,9 мільйона більше, ніж у торішньому звіті. До 2050 року цей показник має зрости до 120,1 мільйона барелів на добу.

ОПЕК також закликала до збільшення інвестицій у нафтову промисловість, зазначивши, що до 2050 року на цей сектор потрібно витратити 17,4 трильйона доларів.

Прогнози ОПЕК на 2029 рік передбачають попит на рівні 112,3 мільйона барелів на добу, що на 6 мільйонів барелів більше, ніж прогнозує МЕА, яке очікує, що до 2029 року попит стабілізується на рівні 105,6 мільйона барелів на добу.

Читайте також: "Роснефть" знайшла покупця націоналізованій німецькій "дочці" і повертається до експансії Європи під новим прапором

ОПЕК і ОПЕК+, куди входить й Росія, продовжують скорочувати постачання для підтримки ринку. Очікується, що частка ОПЕК+ на світовому нафтовому ринку зросте до 52% до 2050 року, порівняно з 49% у 2023 році, оскільки видобуток нафти в США досягне піку в 2030 році, а видобуток поза ОПЕК+ — на початку 2030-х років.