UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глобальна звичка жити в борг може стати причиною чергової глобальної кризи – Bloomberg

Рейтингова компанія S&P Global Ratings сигналить про те, що глобальний борг сягає 366% від обсягів виробництва і ризикує стати наступною кризою.

Світу загрожує криза, оскільки уряди, домогосподарства та фінансові установи залазять у борги, а ця звичка, як попереджає S&P Global Ratings, може збільшити загальний леверидж (співвідношення між позиковим та власним капіталом) до 366% світового валового внутрішнього продукту вже до 2030 року, повідомляє Bloomberg.

Це означатиме різке збільшення світового боргу до 300 трлн доларів — або 349% світового ВВП станом на червень 2022 року, оскільки леверидж зростає трохи швидше в країнах з розвиненою економікою, ніж у країнах з економікою, що розвивається, написали у звіті  Террі Чан і Олександра Димитрієвич із S&P.

Читайте також: Рецесія – загроза для світової економіки, що насувається, — Світовий банк

«Попит на борг, наприклад, для допомоги споживачам у боротьбі з інфляцією, пом'якшення наслідків зміни клімату та відновлення інфраструктури збережеться, пишуть експерти. — Щоб знизити ризик фінансової кризи, може знадобитися компроміс між витратами та заощадженнями».

Зростання відсоткових ставок за останній рік, оскільки Федеральна резервна система США та Європейський центральний банк борються з інфляцією, обтяжує борговий тягар.

Припускаючи, що близько 35% світового боргу має плаваючу ставку, чутливу до грошово-кредитної політики, торішній цикл підвищення банківських ставок збільшив витрати на обслуговування боргу ще на 3 трильйони доларів, за даними S&P.

«Не існує простого способу знизити глобальний леверидж», — написали Чан та Димитрійович.

На жаль, експерти не вказали у своїй записці, які є складні варіанти.

Читайте також: Ринки акцій та облігацій втратили у 2022 році понад $30 трлн – FT

S&P Global Ratings входить до групи S&P Global (NYSE: SPGI), яка є провідною міжнародною компанією, що надає кредитні рейтинги, еталонні показники, дослідження та бізнес-рішення для організацій, що працюють на глобальних фінансових та сировинних ринках, а також в автомобільній промисловості.