Ефективність обмежень, які НБУ запровадив на початку повномасштабної вони, щоб зберегти стабільність економіки, ослабла, а їхній негативний вплив на економічну активність посилюється. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний за підсумками зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації та Американської торгової палати.
«Проведення валютної лібералізації у найближчій перспективі стає дедалі актуальнішим. Нацбанк розробляє дорожню карту послаблення валютних обмежень», - заявив голова НБУ.
Спочатку буде вжито заходів, спрямованих на мінімізацію множинності курсів, ослаблення обмежень торгових операцій, а також заходи щодо сприяння надходженню нових інвестицій.
Заходи, пов'язані з питаннями торговельного фінансування та валютних ризиків банків, а також послаблення обмежень капітальних операцій будуть запроваджені на наступних етапах лібералізації.
Пом'якшення тимчасових валютних обмежень відбуватиметься поступово і не прив'язуватиметься до конкретних дат.
«Зараз бізнесу потрібен «валютний кисень» для ще більшої адаптивності та розвитку. Водночас військові ризики залишаються вагомими, а валютні ресурси обмеженими. Ми прийматимемо рішення про послаблення тих чи інших валютних обмежень, враховуючи, яку додану вартість це матиме для української економіки», — підсумував голова НБУ.
Нагадаємо, за перший квартал поточного року кошти населення в іноземній валюті у банках зросли на 4,3%, що стимулювало активне зростання термінових вкладів – на 13%. Нарощування коштів більш активно спостерігалося в січні-лютому, після чого ця тенденція сповільнилася, а в квітні - розгорнулася у зворотному напрямку.