UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гетьманцев розповів, що передбачає меморандум України із МВФ

Серед іншого, меморандум передбачає призначення керівника САП.

Однією з умов меморандуму України з Міжнародним валютним фондом є завершення до кінця листопада процес відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також забезпечення її автономії, заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі «Інтерфакс- Україна». Він також розповів, які ще є умови меморандуму.

«Більш того, меморандум містить намір «продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми». Йдеться про субсидії. Не те, що підвищення тарифів немає, навпаки – є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення світових цін на газ», – заявив Гетманцев.

Також за словами депутата, меморандум передбачає покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізосіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати. Гетьманцев заявив, що меморандум із МВФ містить норму про «поліпшення адміністрування податків». Також в Україні необхідно мінімізувати можливості для зловживань, зокрема покращити адміністрування акцизів та ПДФО із продажу об'єктів нерухомості.

«Україна, згідно з меморандумом, має намір «закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів», – додав голова профільного комітету.

Також Гетманцев зазначив, що меморандум із МВФ передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП. Адже цього року державний бюджет передбачає дефіцит 5,5%. За словами голови комітету, це вже закладено у проєкт держбюджету на 2022 рік.

«Крім того, Україна висловила намір «у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики», - зазначив Гетманцев.

Також умовою меморандуму з Міжнародним валютним фондом є ухвалення Верховною Радою законопроєкту №5600. Це має забезпечити додаткові фіскальні можливості збільшення пріоритетних витрат наступного року.

Також згідно з меморандумом, в Україні має тривати запровадження пенсійної реформи. Також Українська держава взяла на себе зобов'язання оприлюднити до кінця року результати аудиту Фонду боротьби з коронавірусом.

Також серед намірів України вказано запуск Бюро економічної безпеки та ліквідацію до кінця листопада Державної фіскальної служби.

«Окремо вказується послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Мається на увазі інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції», – зазначив Гетманцев.

Крім того, згідно з меморандумом, Україна зобов'язалася забезпечити інституційну незалежність Нацбанку. Окремо Гетманцев наголосив, що Україні також необхідно удосконалити систему гарантування вкладів фізичних осіб.

Читайте також: МВФ виділив Україні за програмою stand-by $699 млн

Нагадаємо, місія МВФ працювала в Україні з 21 вересня по 18 жовтня.

Раніше радник президента Олег Устенко пообіцяв, що Україна не проїсть допомогу МВФ: частину коштів планують направити на поповнення золотовалютних резервів, частину – стимулювати економіку. Зокрема, уряд обговорює інфраструктурні проєкти та програми підтримки промисловості. Своєю чергою міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що кошти спрямують на покриття дефіциту держбюджету.

За словами заступника виконавчого директора України у МВФ Владислава Рашкована, другий транш програми МВФ stand-by у розмірі $699 млн буде перераховано на українські рахунки 23 листопада.