UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гетманцев анонсував велику реформу оподаткування доходів

У рамках реформи планується деяке зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, водночас посилюється контроль за доходами.

До кінця року у Верховну Раду буде внесений великий законопроєкт щодо реформування системи оподаткування доходів. Про це голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розповів в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

За словами Гетманцева, реформа має бути реалізована з 2023 року.

"Ми маємо великий законопроєкт про оподаткування доходів. Я думаю, що можемо зареєструвати цей законопроєкт ще цього року, щоб він запрацював із 2023-го", – зазначив голова комітету ВРУ.

Так, Раді буде запропоновано розширити декларування доходів та "надати більше податкових відрахувань громадянам".

Читайте також: Після податкової амністії в українців перевірятимуть усі доходи з 1995-го - Марченко

Відомо, що у рамках реформи планується деяке зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб. Це, зокрема, може бути зроблене шляхом об’єднання трьох податків (Єдиного соцвнеску, податку на доходи фізосіб та військовий збір) в єдину ставку ПДФО – 25%.

Також, розглядається запровадження нових податкових пільг для фізичних осіб, зокрема – гарантоване повернення з бюджету ПДФО для певних категорій населення (наприклад, багатодітних та малозабезпечених родин).

Планується запровадити податок на виведений капітал, за польською моделлю. Він стосуватиметься підприємств з оборотом до 200 млн грн.

У законопроєкті може бути запроваджено оподаткування додаткової роботи. Йдеться про 27 видів діяльності, серед яких – послуги з ремонту квартир, надання житла в оренду, освітньої діяльності поза закладами освіти тощо.

"Це коли ти просто реєструєшся в "Діі" і можеш отримувати дохід від 27 видів діяльності. Наприклад, таксувати вечорами. За це податок лише 5%, без ЄСВ", – пояснив Гетманцев. 

Гетманцев також додав, що у січні 2022 року  Мінфін представить законопроект про непрямі методи визначення доходів.

"Мінфін готує цей законопроект. Кабінет міністрів має шість місяців на підготовку цього законопроекту. Вони закінчуються на початку наступного року. Я думаю, це буде у січні", - зазначив він.

Цей проект, за словами голови Комітету ВР, стане "хорошим стимулом" для декларування громадянами доходів в рамках "податкової амністії".

 "І не єдиний стимул. У нас у 2022 році ще набуває чинності антиофшорний закон, закон про автоматичний обмін податковою інформацією", - наголосив Гетманцев. 

Нагадаємо, раніше повідомлілось, що влада України погодилася на вимогу Міжнародного валютного фонду відмовитися від заміни податку на прибуток податком на виведений капітал. Про це йдеться в опублікованому меморандумі із МВФ.

В Україні також триває податкова амністія, після завершення якої будуть запроваджені непрямі методи оподаткування, і при придбанні дорогих речей перевірятимуться усі доходи з 1995-го року.