В гучних обшуках за участю прокуратури у компанії MacPaw щодо земельної справи, а також у бізнесмена Ігора Мазепи та його партнерів по компанії “Села Енерджи” не було необхіності, визнав в інтервʼю Forbes заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький. Він зазначив, що в обох випадках після звернення представників компаній була змінена група процесуальних керівників, які працювали над провадженнями.
За його словами, щонайменше кілька разів на рік фіксуються випадки, коли обшуки були проведені передчасно. Так, за останні три роки було змінено групи прокурорів і слідчих у 13 випадках, однак не лише через порушення. Іноді як наслідок змінюється орган розслідування, чи встановлюється старшим представник прокуратури.
Дмитро Вербицький відзначив, що зловживання працівників прокуратури - сфера відповідальності Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора.
«Якщо прокурори скоїли злочин, то повинні понести відповідальність. Для цього є НАБУ та ДБР», - вважаэ заступник генерального прокурора.
За його словами під час нарад та тренінгів із різними правоохоронними органами завжди підкреслюється, що обшуки – це виключна міра, яка має застосовуватися лише у випадку, коли немає іншого способу отримати документи або необхідну інформацію.
Раніше Федерація роботодавців України спільно кількома іншими об’єднаннями підприємців оголосила про намір створити публічний реєстр осіб, причетних до рейдерських атак, які з використанням правоохоронних органів останніми місяцями здійснюються на бізнес. Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник поясни цю ініціативу тим, що проблема масштабних рейдерських атак на бізнес стала питанням національної безпеки і потребує негайного вирішення.