Російський монополіст «Газпром» відмовився бронювати додаткові транзитні потужності, які пропонує Оператор газотранспортної системи України. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.
Він нагадав, що в ЄС стрімко ростуть ціни на газ і при цьому низькі запаси в сховищах.
«Не дивлячись на максимальну ціну на газ в ЄС і недостатні запаси газу в європейських ПСГ,« Газпром »не забронював на вересень додаткові транзитні потужності 15 млн кубів на добу, що призведе до зменшення транзиту з 124 млн куб. м на добу до 109 млн куб. м », - написав він.
За його словами, ОГТСУ постійно пропонує додаткові потужності в обсязі 63,7 млн кубометрів на добу, але жодного разу «Газпром» не виявив зацікавленості в збільшенні поставок газу в ЄС.
Також він зазначив, що зниження запасів може бути пов'язане із завершенням будівництва «Північного потоку-2».
«Фактично «Газпром» грубо натякає, що збільшення поставок в ЄС можливе тільки по« Північному потоку-2 », - вважає Макогон.
Нагадаємо, що цінове ралі на газ в Європі триває. Ф'ючерси на газ на вересень оновили максимуми за ціною 6 вересня і досягли 53,34 євро за МВт-год (679,02 дол за тисячу кубометрів). Аналітики вже допускають зростання до 100 євро в разі сильних морозів цієї зими.
Проте 25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу мають бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».
Що означає рішення німецького суду для України? Які дії має вжити Київ, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу «Північний потік-2» програв суд у Німеччині» в ZN.UA.