UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" не забронював додатковий транзит через Польщу та Україну на річних аукціонах

ОГТСУ скоротив пропозицію під час торгів.

Російський монополіст "Газпром" не забронював додаткові потужності на наступний газовий рік (з 1 жовтня 2021 по 1 жовтня 2022 роки) через Польщу і Україну на річних аукціонах. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Аукціони пройшли в понеділок на платформах бронювання GSA Platform і Regional Booking Platform.

І якщо "Оператор газотранспортної системи України" виставляв для річного бронювання додаткові "тверді" потужності в 9,8 млн куб. м на добу (на додаток до довгострокового контракту в обсязі 40 млрд куб. м на рік - це 109 млн куб. м на добу), то польський Gas System виставив потужності газопроводу "Ямал-Європа" в 79 млн куб. м на добу.

Спочатку ОГТСУ виставляв на аукціон 15 млн куб. м за добу, але потім пропозиція скоротилася до 9,8 млн куб. м на добу.

Читайте також: Ціна газу в Європі зросла після відмови "Газпрому" від додаткового транзиту через Україну

Повідомлялося, що Сербія і Угорщина добудували і підключили до угорської ГТС газопровід-перемичку, що дозволяє отримувати

Росія послідовно грає на зниження транзитної ролі України, будуючи газопроводи в обхід нашої країни («Турецький потік», «Північний потік»). Вітчизняні експерти побоюються, що така політика РФ не лише завдає Україні економічної шкоди, а й розв'язує Кремлю руки для ескалації у Донбасі.

Москва лобіює будівництво «потоків», обіцяючи Європі дешевий газ. Однак, отримавши труби в «ексклюзивне користування», може швидко перетворити «привабливі ціни» на інструмент газового шантажу. Не допустити такого розвитку подій може повна імплементація Третьої газової директиви ЄС, яка забезпечує конкурентні умови для всіх користувачів газопроводів.

Докладніше про перспективи України читайте в статті Юрія Ніколова і Олени Поканевич «Як посилити позиції України в ситуації з «Північним потоком-2»» у ZN.UA.