UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газовики недоплатили оператору ГТС 1,6 мільярда за 2020 рік

У лідерах-боржниках п'ять облгазів.

За 2020 рік учасники ринку газу заборгували оператору ГТС 1,6 мільярда за газ, викачаний з ГТС.

Про це повідомляється на сайті оператора.

"У 2020 році було відібрано із системи магістральних газопроводів 2,4 млрд куб. м газу на суму 10,4 млрд грн, але сплачено було лише 80%", - говориться в повідомленні.

Основними боржниками перед ОГТСУ є оператори газорозподільних мереж (міськ- і облгази). За підсумками 2020 їх сукупна заборгованість становить 14 млрд грн.

На ринку України діють 43 оператори газорозподільних мереж, з них тільки третина своєчасно розраховується за надані послуги, відзначається на сайти оператора.

"Лідерами" серед боржників є:

У оператора додають, що така ситуація стає критичною, оскільки тривалий безкоштовний відбір значних обсягів газу по ГТС і накопичення боргів створюють загрозу для стабільної роботи Оператора ГТС і призводять до збитків держави.

Читайте також: Уряд своїм втручанням може знищити ринок газу та укріпити монополію Фірташа

Раніше повідомлялося, що кабінет міністрів України оприлюднив постанову №25 від 18 січня 2021 року, яким вводиться гранична ціна газу для побутових споживачів і встановлюється на рівні 6,99 гривень за кубометр в лютому-березні 2021 року.

Також раніше російський "Газпром" повністю заплатив "Нафтогазу" за бронювання потужностей української газотранспортної системи у 2020 році.

Згідно з контрактом вартість бронювання за транзит 65 млрд куб. м газу становить 2,1 млрд доларів, повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз України".

За комуналку в листопаді не заплатила майже половина українців (48%), а структура заборгованості чітко вказує на ті тарифи, за якими не погоджуються платити люди. Якщо за водопостачання і каналізацію, утримання житла і вивезення сміття заплатили 96-99% сімей, за електрику - 88%, то за газопостачання - тільки дві сім'ї з п'яти (39%), а за опалення - одна з чотирьох (27%).

І ця тенденція проявилася вже восени: рівень платежів впав зі 120% влітку (у липні) до 81% в жовтні. Отже, піднімати тарифи на 2021 рік було кроком самогубці або, перепрошую, дурня. Детальніше в матеріалі Олександра Сергієнка "Тепло у великому місті".