UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман висловився проти скасування подвійних тарифів на газ

Прем'єр-міністр запропонував "Нафтогазу" продавати газ нижче встановленої Кабміном ціни, якщо є така можливість.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував пропозицію НАК "Нафтогаз України" про скасування спеціальних зобов'язань з продажу газу населенню, навіть якщо в компанії є можливість поставити паливо домогосподарствам дешевше встановленої Кабміном ціни.

За словами Гройсмана, Положення про покладення спеціальних зобов'язань встановлює не тариф, а його верхнє значення, перевищувати яке "Нафтогаз" не має права.

"Уряд обмежив ціну на газ. Вона не може бути вищою за 8,55 гривень за 1 кубометр. Якщо "Нафтогаз" зможе продавати газ дешевше, я повністю це підтримаю", - заявив прем'єр-міністр журналістам у Києві в четвер, 14 березня.

Гройсман висловив побоювання, що в пропозиції "Нафтогазу" щодо зниження ціни для населення при скасуванні ПСО може бути "закладено пастку". І НАК може скористатися скасуванням зобов'язань, щоб згодом підняти тарифи до рівня ринкових.

"Якщо ми скасуємо це обмеження, то завтра "Нафтогаз" може продавати газ вже не за цією ціною, а за ціною в 10 або 11 гривень, наприклад. Тому верхня межа - 8,55, а все, що нижче цього, я вітаю", - запевнив глава уряду.

Нагадаємо, 14 березня голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, що НАК закупив у Словаччині газ по 5981 гривень за тисячу кубометрів. В умовах конкуренції на ринку збуту газу і скасування ПСО, ціна газу для населення з 1 травня може опуститися нижче встановленого урядом тарифу в 8,55 гривень за кубометр.

Голова "Нафтогазу" запропонував Кабміну розглянути можливість повної лібералізації поставок природного газу для всіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року – з відміною режиму ПСО та усунення обмежень для зміни постачальника природного газу, які зараз застосовують газосбутові компанії, багато з яких належать олігарху Дмитру Фірташу.

МВФ неодноразово вказував Україні на необхідність відмови від подвійного тарифоутворення та переходу на ринкове регулювання ціни на газ.

Детальніше про тарифоутворення на газ для промисловості і домогосподарств читайте в матеріалі Олександра Коросташа "Наш газ і наші тарифи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".