UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман хоче перемогти "горіхову мафію" за допомогою нової процедури митного огляду

Глава Кабінету міністрів України має намір зламати корупційні схеми "білочок у податковій", запровадивши процедуру чотиригодинної перевірки на митницях.

Глава українського уряду Володимир Гройсман розраховує перемогти "горіхову мафію", запровадивши процедуру чотиригодинного митного огляду. Відповідну заяву прем'єр зробив 25 травня, в ході засідання Кабміну.

"Ми сьогодні приймемо рішення, яке повністю поставити крапку у так званій "горіховій мафії", коли бізнес, який працює на те, щоб вирощувати і збирати горіхи та інші продукти, для того, щоб їх експортувати. Не всі правоохоронні органи, але деякі, з допомогою ГФС, СБУ, ставили такі автомобілі на відстій на 2-3 тижні для того, щоб робити там якісь перевірки і таким чином вимагали хабарі. Рішення, яке ми сьогодні з вами приймемо: будемо регламентувати таку перевірку на чотири години. Чотири години перевірили, якщо не встигли, то до побачення", - заявив Гройсман.

Читайте також: Парламент Греції схвалив нові заходи жорсткої бюджетної економії

Нагадаємо, 13 травня прем'єр-міністр доручив керівництву Державної фіскальної служби припинити зловживання при експорті волоських горіхів, в яких замішані співробітники ГФС, зокрема, податкової міліції. "Я зараз публічно закликаю усіх "білочок" податкової перестати займатися тим, чим вони займаються. Персонально зараз даю доручення керівникові податкової міліції відкликати цих своїх податкових "білочок" на базу дислокації", - заявив Гройсман .

Раніше ЗМІ неодноразово писали, що після втечі Віктора Януковича, на митниці відродилися схеми "Сім'ї" у експорті горіхів, обсяг якого оцінюється в кілька мільярдів гривень. Бізнес скаржиться, що митники змушують експортерів волоського горіха працювати за корупційною схемою і платити хабарі.

За офіційними даними ГФС, з початку сезону збору та реалізації горіхів і станом на 19 квітня 2016 року з України експортовано 27,1 тис. тонн волоських горіхів на загальну суму 1,635 млрд грн. При цьому, сплата податків з них склала 23 млн грн, а в Україну повернулося лише 10% валютної виручки (близько 157 млн грн). Поставки здійснювало 61 підприємство.