США ведуть політику, спрямовану на послаблення курсу долара, що призводить до підвищення обмінних курсів інших валют світу, вважає екс-голова Федеральної резервної системи Алан Грінспен.Враховуючи, що Китай, у свою чергу, намагається стримати підйом юаня, зростаючий тиск на інші валюти може призвести до спалаху протекціонізму в міжнародній торгівлі, пише Грінспен у статті, опублікованій у Financial Times.
На думку Грінспена, думка про те, що слабка валюта необхідна для зростання експорту і політичної стабільності, із самого початку занепадна.
"Китай став провідною світовою економічною силою в останні роки. Однак він поки ще не прийняв на себе міжнародні зобов'язання, яких вимагає його економічний статус", - вважає експерт.
Колишній глава американського ЦБ не уточнив, яке саме відомство у США займається цілеспрямованим послабленням долара, проте слід очікувати, що в першу чергу на його слова будуть посилатися критики Федерального резерву.
Між тим формально відповідальність за визначення валютної політики лежить на міністерстві фінансів США, а його керівник Тім Гайтнер відомий жорсткою прихильністю до сильного долара.
В останні дні і глава ФРС Бен Бернанке, і президент США Барак Обама заявили, що необхідною умовою для зміцнення долара є активний економічний ріст у США.
Нагадаємо, раніше країни «Великої двадцятки» (G20) домовилися перейти до ринково зважених систем обмінного курсу, що базуються на засадах економіки, а також утриматися від конкурентної девальвації валют. Про це було заявлено в комюніке за підсумками зустрічі міністрів фінансів і голів центробанків G20 в Кенджу (Південна Корея).За матеріалами Інтерфакс-Україна