Уряд Греції запросив російські компанії брати участь у конкурсі на розвідку родовищ нафти і газу в Іонічному морі та на Криті, заявив в ході свого візиту до Москви міністр охорони навколишнього середовища та енергетики Греції Панайотіс Лафазаніс.
Він назвав ініціативу Афін "новаторською", оскільки раніше компанії з Росії не брали участі в тендерах, що проводяться країнами Євросоюзу, передає Deutsche Welle з посиланням на агентство AFP.
Крім того, Лафазаніс розповів про консультації в Москві щодо "Турецького потоку". За словами міністра, Греція дуже зацікавлена, щоб турецько-російський газопровід був протягнутий по її території.
Глава грецького Міненерго провів зустріч з російським колегою Олександром Новаком і главою "Газпрому" Олексієм Міллером. На зустрічі сторони обсуждили можливість зниження ціни на російський газ для Афін до рівня, встановленого для інших європейських держав.
Зокрема Греція попросила "Газпром" знизити ціну на газ і контрактний обсяг постачань; російський монополіст "пообіцяв вивчити прохання".
За словами Лафазаніса, мова йде про зниження цін на російський газ на 2016 рік та наступний період. Крім цього, Греція попросила зменшити контрактні обсяги поставок, які потрапляють під умова take-or-pay.
У минулому році ціни на російський газ для Греції були знижені на 15%, а обсяги поставок зменшені, проте Греція все одно не може їх вибрати з-за кризи і падіння виробництва. Умова take-or-pay передбачає штрафні санкції за невибраний контрактний обсяг газу. За попередніми даними, в 2014 році "Газпром" поставив у Грецію 1,745 млрд куб. м газу.
Крім того, глава грецького Міненерго звернувся до російського уряду з проханням не поширювати на Грецію санкції на ввезення сільгосппродукції з країн ЄС.
Росії вигідні прохання Греції про допомогу на тлі війни в Україні, пишуть європейські ЗМІ. Як зазначає Der Spiegel, Кремль розуміє, що з допомогою Греції може змусити ЄС забути про Україну.