У вівторок, 28 липня Греція починає переговори на технічному рівні з міжнародними кредиторами щодо нової чугоди, обговорення якого буде йти в декількох робочих групах.
"Паралельно працюватимуть кілька робочих груп, які будуть розглядати питання бюджету, пенсійних, трудових відносин, товарних ринків і так далі", - сказав представник грецького Мінфіну.
Він сказав, що в наступні кілька днів очікується приїзд в Афіни керівників місій міжнародних кредиторів. Також Мінфін Греції спростував повідомлення про нові вимоги кредиторів.
"Що стосується публікацій про попередні заходи, то в угоді саміту єврозони від 12 липня в двох листах до ESM міністра фінансів Евкліда Цакалотоса немає і найменшого натяку на третій пакет попередніх заходів", - підкреслив представник грецького Мінфіну.
Сам Цакалотос заявив, що Афіни мають намір дотримуватися всі домовленості.
"Ми будемо дотримуватися до букви і угоду з Єврогрупою, і угода саміту. Ми просуваємося в організованому порядку і, сподіваюся, що все піде добре до кінця", - зазначив міністр фінансів Греції.
Афіни будуть вести переговори з "четвіркою" кредиторів - ЄЦБ, МВФ, Єврокомісією та Європейським стабілізаційним механізмом (ESM), який надасть Греції кредитну лінію по третій програмі допомоги.
МВФ буде представляти нова глава місії фонду в Греції Делія Велкулеску. В Греції також прибудуть представники Єврокомісії Деклан Костел, ЄЦБ Расмус Рюффер (Rasmus Ruffer) і ЄСМ Нікола Джаммариоли (Nicola Giammarioli). Афіни на переговорах представлятиме голова Ради економічних експертів Йоргос Хулиаракис.
23 липня грецький парламент прийняв другий пакет законопроектів для продовження переговорів з міжнародними кредиторами з приводу надання Афінам кредиту в розмірі 86 млрд євро.
Повідомлялося, що Греція починає роздавати борги кредиторам. Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасила 4,2 мільярда євро Європейського центрального банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.
Раніше парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу. Прийняття реформ супроводжувалося заворушеннями на вулицях Афін і серйозними дискусіями серед уряду і парламенту Греції, внаслідок чого низка колишніх соратників Ціпраса пішли у відставку або були звільнені.
Перед укладанням угоди багато експерти і політики не раз говорили про те, що Греція може в підсумку покинути єврозону. Тоді, на початку липня, букмекери заявили, що вважають, що як мінімум в 2015 році Греція може залишитися у складі єврозони. Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що тепер вихід Греції з єврозони фактично неминучий. А видання Financial Times писало, що вихід Афін з єврозони відбудеться, але не скоро.