17 вересня може стати днем остаточного рішення по Приватбанку: на цей день призначені судові дебати e справі про повернення акцій банку колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.
Сьогодні, 8 жовтня, Господарський суд Києва завершив розгляд зустрічного позову у справі про повернення акцій Приватбанку колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.Стадію з'ясування обставин справи завершено. На 10:30 17 жовтня призначені судові дебати. Допускається, що рішення може бути винесено в цей же день.
Суд Києва почав розгляд справи щодо повернення акцій Приватбанку колишнім власникам Коломойському і Боголюбову 8 вересня. Передбачалося, що справа буде розглянута в прискореному режимі, і рішення буде винесено сьогодні ж.
Суд повинен був розпочати розгляд справи по суті ще 24 вересня, але засідання двічі переносили. Коломойський і підконтрольна йому і Боголюбову кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів в процесі націоналізації, а також повернути їм акції банку.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією.
У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам і оскаржили рішення ОАСК.
Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".