UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова "Нафтогазу": Україна зможе пройти зиму без російського газу, треба тільки один раз напружитися і почати економити

Як підкреслив голова "Нафтогазу", ключовими факторами для економії споживання газу є облік, а також встановлення приладів регулювання тепла у приміщеннях.

Україна здатна пройти опалювальний сезон без імпорту газу з Росії при відповідних заходах економії. Про це заявив голова НАК "Нафтогазу Україна" Андрій Коболєв на брифінгу у Києві у п'ятницю, 4 липня.

"Якщо ми будемо економити у запропонованому темпі, ми повинні пройти зиму тільки з газом Європи. Якщо ми напружимося один раз, у нас є всі шанси комфортно пройти зиму", - сказав він.

Коболєв підкреслив, що в економіці України є значний потенціал для скорочення споживання газу. "Нам потрібно знижувати це споживання на 6 млрд куб м (за п'ять місяців з початку поточного року Україна вже скоротила внутрішнє споживання газу на 3,4 млрд куб. м) ...У комунальній сфері потенціал економії - не менш 4 млрд куб. м на рік", - сказав він.

Читайте: Україна скоротила споживання газу на 12,7%, транзит - на 5%, на третину збільшила імпорт

Як підкреслив голова "Нафтогазу", ключовими факторами для економії споживання газу є повсюдний облік, а також встановлення приладів регулювання тепла (в приміщеннях - ред.).

Коболєв прокоментував пропозицію експертів про відключення гарячого водопостачання з метою економії газу. "Є два наслідки: по-перше, не буде гарячої води; по-друге споживачі платять за гарячу воду і ці гроші "Нафтогаз" направляє на закупівлю газу за імпортом ... (А якщо - ред.) вони перестануть платити?.. Це суттєвий мінус з нашого фінансового балансу. Питання: чи є сенс заради незначної економії, а це - близько 50 млн куб м газу на місяць - йти на такі кроки", - сказав він.

Головоа "Нафтогазу" додав, що компанія буде максимально задіювати реверсні можливості.

"Зараз є тільки невеликі невикористані можливості в Угорщині - ми їх довантажимо, але цим вже займатимуться європейські компанії, які будуть постачати газ українським споживачам", - резюмував він. !zn

Читайте також:

Близько двадцяти компаній хочуть постачати реверсний газ в Україну зі Словаччини

Україна хоче збільшити реверс з Польщі на 7-10 млрд куб. м, готова побудувати перемичку між газопроводами