Глобалізація зробила світ в тричі багатшим, ніж він був до того. І це добре. Але у світі все ще існує висока нерівність. І 94% всіх поставок у ланцюгу забезпечення досі покладається на сумнівні приховані робочі ресурси.
Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказала Генеральний секретар International Trade Union Confederation Шеран Барроу.
"Я була в Ефіопії і зустріла там жінку, яка працювала на швейній фабриці і заробляла менше 50 доларів на місяць, працюючи на відомий західний бренд. І це менше, ніж в Бангладеш. А при цьому світова економіка збільшилася втричі", - сказала вона, додавши, що не дивно, що робочий клас не довіряє процесу глобалізації.
У свою чергу, глобальний виконавчий директор і президент The Boston Consulting Group Річ Лессер зауважив, що технології змінять логіку глобалізації і розмістять виробництво ближче до ринків.
Продукцію буде вигідніше виробляти ближче до ринку збуту. Це одна зміна в глобалізації. Інший її результат, який я вважаю позитивним, - це те, що з'явилася велика міжнародна інфраструктура збуту.