UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Газпром» вважає Юзівську і Олеську площі економічно неефективними

«Газпром» вважає Юзівську і Олеську площі нетрадиційного газу в Україні економічно неефективними. Інформація була озвучена в середу на засіданні ради концерну. Раніше повідомлялося, що заявки на ці ділянки подали Chevron, Eni, ExxonMоbil, Shell і ТНК-BP.

У «Газпромі» проаналізували можливість участі в конкурсах з видобутку нетрадиційного газу на Юзівській і Олеській площах в Україні і визнали це недоцільним через економічну неефективність проектів.

Як повідомило Агентству газової інформації джерело, близьке до ради директорів «Газпрому», така інформація була озвучена в середу на засіданні ради концерну, яка заслухала інформацію правління про перспективи реалізації проектів виробництва в Росії нетрадиційних видів газу, зокрема, вугільного, сланцевого і «зеленого» газу.

Раніше повідомлялося, що заявки на ці площі подали Chevron, Eni, ExxonMоbil, Shell і ТНК-BP. Міжвідомчій комісії з укладання угод про розподіл продукції відводиться 1 місяць на визначення переможця в кожному з конкурсів, тобто переможці за даними конкурсам повинні бути названі до 23 травня 2012 року.

Мінприроди спрогнозував, що в разі успішного завершення конкурсів реальна робота з видобутку вуглеводнів на цих площах може початися вже у 2014 році.

Як повідомлялося, Державна служба геології і надр України (Держгеолслужба), яку ще нещодавно очолював Едуард Ставицький, оголосила конкурси на укладення угод про розподіл продукції (УРП), яка видобуватиметься в межах Юзівської (Харківська та Донецька обл.) і Олеської (Львівська та Івано-Франківська обл.) площ.

Уряд, у свою чергу включив у пакети конкурсної документації геологічну інформацію, визначивши вартість пакету по Олеській площі в 10,5 млн грн, по Юзівській площі - 15 млн грн.

Нагадаємо, у грудні 2011 року Кабінет міністрів України своїми постановами затвердив умови конкурсів на укладення угод про розподіл продукції (УРП) щодо Юзівської і Олеської вуглеводневих площ з потенційними запасами сланцевого газу.

Згідно з документами, Кабмін доручив Міжвідомчій комісії з організації укладання та виконання УРП розробити та затвердити протягом двох місяців конкурсну документацію і офіційно оголосити про проведення конкурсів.

Після підписання УРП з переможцями конкурсів та державної реєстрації угод інвестору буде надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням вуглеводнів (промисловою розробкою) в межах площі, терміном на 50 років. Термін дії спеціального дозволу на користування надрами може бути продовжено у порядку, встановленому законодавством. !zn

Читайте також:

На участь у конкурсах по Юзівській і Олеській площах подали заявки 5 транснаціональних компаній

British Petroleum обіцяє допомогти своїй «дочці» в розробці Юзівської нафтогазоносної площі, - лист Хорошковському

«Юзівку» виставлять на торги в кінці березня 2012-го

Держгеонадра провели аукціон з продажу спецдозволів на користування надрами

Янукович призначив Ставицького міністром екології замість Злочевського