UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" знизить транзит газу через Україну

Газовий монополіст РФ розглядає можливість будівництва ділянки газопроводу в Австрії.

Газпром шукає альтернативні маршрути для постачань газу в Європу. Про це йшла мова на зустрічі у Відні голови російської компанії 3 і генерального директора компанії OMV Герхарда Ройса, повідомляє прес-служба Газпрому.

Обговорювали питання постачань російського природного газу. "Було відзначено, що поточна геополітична ситуація підтверджує актуальність створення альтернативних маршрутів постачань російського газу європейським споживачам", - сказано в повідомленні.

У рамках візиту Міллер також зустрівся з міністром економіки Австрії Райнхольдом Міттерленером. Було розглянуто хід російсько-австрійської взаємодії в сфері енергетики. "Зазначено, що історія взаємовигідного партнерства займає особливе місце у зміцненні економічних зв'язків двох країн, і подальша співпраця в газовій сфері має значні перспективи розвитку", - наголошується в повідомленні.

"В цілях оптимізації проекту Південний потік і враховуючи наявний портфель контрактів Газпрому ми погодилися з пропозицією австрійської сторони опрацювати можливість будівництва ділянки газопроводу в Австрії в рамках чинної міжурядової угоди, паралельно з роботами щодо будівництва газопроводу на території Словенії", - сказав за підсумками зустрічей Міллер.

Нагадаємо, ЄС хоче заморозити будівництво Південного потоку як санкції проти Росії. Як наголошується в резолюції Європарламенту, яку було прийнято минулого тижня, газопровід Південний потік не має бути побудовано, при цьому Євросоюзу слід надати Україні допомогу у вирішенні газових суперечок з Росією.

У свою чергу, голова Міненерго РФ Олександр Новак днями повідомив, що Росія продовжує реалізацію проекту газопроводу Південний потік і веде консультації з Єврокомісією.

Газопровід Південний потік потужністю 63 мільярди кубометрів повинен пройти в обхід України через акваторію Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи. Будівництво Південного потоку почалося 7 грудня 2012 року в районі Анапи. Передбачалося, що комерційні постачання з проекту почнуться у першому кварталі 2016 року, а на повну потужність він вийде в 2018 році. !zn