В 2016 році російський "Газпром" запропонує країнам Європи газ за ціною близько $ 200 за 1 тис куб. м.
Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомих з проектом бюджету компанії.
Наголошується, що така ціна стане мінімальною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики, за 11 років.
За даними одного з джерел видання, очікується, що експорт газу в Європу в наступному році збережеться на стабільному рівні близько 160 млрд куб. м. При цьому виручка компанії в рублях скоротиться, але залишиться близькою до середнього показника останніх декількох років.
Ціна на газ у контрактах "Газпрому" прив'язана до цін на нафту з лагом від шести до дев'яти місяців. У зв'язку з падінням цін на нафту за останній рік знижується і ціна на газ. У 2015 році, за оцінкою компанії, вона склала $ 238 за 1 тис куб. м порівняно з $ 349 в минулому році.
Як пише Bloomberg, в поточному році виручка "Газпрому" в доларовому еквіваленті від поставок за межі колишнього СРСР виявиться мінімальною за останні десять років. У рублях ж вона може виявитися рекордною, з урахуванням девальвації російської валюти.
Одне з джерел підкреслило, що оскільки "Газпром" більшу частину оплати отримує у рублях, то для його інвестиційних проектів відсутні ризики.
Співрозмовник видання також розповів, що компанія не погодиться на отримання авансових платежів від Китаю в обмін на значну знижку.
"Прогноз "Газпрому" виглядає виправданим", - сказав Bloomberg аналітик енергетичних ринків "Уралсиб Кепітал" Олексій Кокін.
На його думку, Росія має можливість зберегти свою ринкову частку в Європі, враховуючи низькі ціни, навіть на тлі значних поставок зрідженого газу з США.
У прес-службі "Газпрому" виданню відмовилися давати коментарі з цінами та обсягами продажів на наступний рік.
Нагадаємо, в жовтні російський "Газпром" подав заявку європейському регулятору на підключення "Північного потоку-2" до європейських мереж.
На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку-2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".