UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" вмовляє Єврокомісію піти на мирову у антимонопольному розслідуванні

Раніше Брюссель висунув звинувачення "Газпрому" в порушенні антимонопольного законодавства ЄС у восьми країнах. Доводити справу до суду в "Газпромі" не хочуть.

Представники Європейської комісії і російського "Газпрому" провели в четвер, 23 липня, переговори по справі про антимонопольне розслідування щодо російської компанії, пише Wall Street Journal.

"Сьогодні ми мали продуктивну зустріч з комісаром Вестагер, протягом якої ми обмінялися попередніми оцінками Statement of Objections комісії", - цитує прес-служба "Газпрому" слова заступника голови компанії Олександра Медведєва.

Представник ЄК підтвердив виданню зустріч, зазначивши, що сторони мав місце "неформальний обмін думками про попередніх оцінках Газпрому" з приводу звинувачень, які були відвинуты проти компанії. Він відмовився від подальших коментарів.

"Очевидно, багато що ще належить зробити. Зокрема, ми не згодні з висновками комісії, які говорять про нібито завищених цінах - особливо в умовах, коли наші ціни наближаються до рекордно низьким для наших клієнтів по всій Європі", - додав Медведєв.

"Як я вже говорив раніше, ми воліємо врегулювати цю справу шляхом переговорів і будемо продовжувати співпрацювати з Генеральним директоратом з конкуренції. Сьогоднішня зустріч дає гарну основу для майбутніх обговорень, і ми сподіваємося досягти швидкого прогресу в напрямку взаємоприйнятного рішення", - сказав заступник голови "Газпрому".

У квітні 2015 року ЄК направила "Газпрому" офіційне повідомлення про претензії, свою відповідь він повинен представити в середині вересня.

ЕК називає три можливих антиконкурентних практики, в яких підозрюють російську компанію: "Газпром", можливо, поділяв газові ринки, перешкоджаючи вільному потоку газу через територію держав-членів, можливо, перешкоджав диверсифікації поставок газу і міг встановлювати несправедливі ціни для своїх клієнтів, прив'язуючи ціни на газ до цін нафти".

"Газпром" вважає необґрунтованими претензії Єврокомісії. Він пропонує вирішити справу з приводу претензій ЄС за допомогою переговорів. Але Єврокомісія відмовила "Газпрому" вирішення на політичному рівні. У Брюсселі підкреслюють, що характер претензій ЄК стосується виключно законодавства ЄС про конкуренцію, в ньому немає політики. В цей же час,

Через дії "Газпрому" ЄС вирішив посилити контроль за газовими контрактами з Росією.

У той же час американські ЗМІ пишуть, що звинувачення Брюсселя проти "Газпрому" кидає виклик Путіну. Втім, європейські ЗМІ більш прагматичні: на думку Bloomberg, справа проти "Газпрому" не змусить Путіна відмовитися від практики газового шантажу.