UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" намагається відрадити Європу від використання українських ПСГ

Глава "Газпрому" Міллер заявив, що Росія ніколи не буде завантажувати газ у ПСГ України, які б вигідні умови Київ не пропонував. Примітно, що напередодні "Газпром" вирішив виділити Україні $ 1 млрд авансу за транзит, який піде на придбання газу для завантаження в ПСГ.

Російський "Газпром" вирішив розповісти потенційним партнерам України, які можуть укласти угоди на використання українських підземних сховищ газу, про свій "негативний" досвід закачування газу в ПСГ.

Про це, як передають російські інформагентства, заявив на прес-конференції голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, відповідаючи на запитання щодо його позиції стосовно планів України створити енергетичний хаб.

"Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід "Газпрому". Україна каже, що в її сховищах можна було б зберігати газ - закачувати його влітку і продавати взимку. У "Газпрому" є досвід завантаження газу в ПСГ України - досвід суто негативний", - сказав Міллер.

Він повідомив, що в кінцевому підсумку питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе "Газпром" прийняв рішення не зберігати газ в ПСГ України.

"Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, ні за яких умов не завантажувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ в ПСГ України не завантажуємо і завантажувати не будемо", - заявив Міллер.

Примітно, що напередодні "Газпром" вирішив виділити Україні $ 1 млрд авансу за транзит, який піде на придбання газу для завантаження в ПСГ.

- Україна близька до укладення угод з європейцями щодо зберігання газу в ПСГ

- Росія не зможе обійтися без українських газосховищ і зазнає збитків, - Азаров

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що Україна близька до досягнення контрактів з європейськими компаніями про зберігання ними газу в підземних сховищах (ПСГ) на своїй території.

Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ.

У попередні роки до початку опалювального сезону Україна накопичила в ПСГ близько 22-25 млрд куб. м газу, не в останню чергу для гарантії безперебійного транзиту, а також забезпечення газом українських споживачів. Але в 2012 році Україна відмовилася допомагати Росії забезпечувати стабільний транзит за свій рахунок: "Нафтогаз" запропонував "Газпрому" самому потурбуватися про резервний запас газу, адже саме з ним покупці (країни ЄС, СНД, Туреччина тощо) уклали контракти на безперебійне постачання газу. !zn

Читайте також:

"Газпром" наперед лякає Європу порожніми українськими газосховищами

Україна у листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території

Газпром "зглянувся" над безгрошовим "Нафтогазом" і вирішив поки не подавати в суд на Україну