3 може законсервувати Південно-Киринское газоконденсатне родовище (входить в проект "Сахалін-3") на шельфі Охотського моря через розширення санкцій США, повідомляє видання "Коммерсантъ". Відмічається, що вперше потрапила під санкції конкретне родовище.
Південно-Киринское родовище планувалося запустити в 2019 році з виходом на пікову видобуток газу до 16 млрд кубометрів в 2023-2024 роках.
За інформацією "Ъ", європейські країни при обговоренні санкцій з США наполягали на тому, щоб не треба зачіпляти газофу сферу, оскільки побоювалися, що це може викликати відповідні заходи з боку Росії.
Видання підкреслює, що метою нових американських санкцій є не нафтова, а саме газова галузь. Санкції поширюються на кінцевих споживачів", таким чином, під ударом вперше опинився газовий сектор і "Газпром" як покупець обладнання для розробки Південно-Киринського родовища.
Фактично заборона США на продаж російському газовому монополісту техніки для підводного буріння, аналогів якої немає в РФ, загрожує зупинкою освоєння Південно-Киринського.
Крім цього, точкові санкції проти даного родовища ставлять під удар і стратегічне співробітництво "Газпрому" з англо-голландською нафтогазової компанією Shell, яка на початку серпня оголосила, що обговорює своє входження в "Сахалін-3".
Необхідно підкреслити, що участь Shell є ключовим для проекту "Газпрому" Nord Stream-2 – газопроводу, який дозволить відмовитися від транзиту "блакитного палива" через Україну.
Раніше повідомлялося, що "Газпром" переглянув конфігурацію газопровідної системи "Турецький потік" - вона може виявитися в два, а то і чотири рази менше спочатку заявленого формату з чотирьох ниток на 63 млрд куб. м в рік.
В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. В ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід, який вирішили назвати "Турецький потік".
За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені. Його довжина повинна скласти близько 1,1 тис. км, газопровід складатиметься з чотирьох ниток.
Європейські ЗМІ вже давно почали відзначати, що доля "Турецького потоку" знаходиться під питанням через його сумнівну рентабельність. При цьому нещодавно стало відомо, що самаТуреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.