Умови Меморандуму про постачання американського газу в Україну не вигідні нашій стороні - ми будемо купувати дуже дорогий газ, а свою газову інфраструктуру віддамо під управління американської компанії з сумнівною репутацією.
Відразу після підписання Меморандум був відправлений на доопрацювання, і його ще не оприлюднено, проте ZN.UA вдалося ознайомитися з його копією.
Згідно з текстом документа, Louisiana Natural Gas Exports стає основним власником, контролером і оператором всіх новостворених газотранспортних об'єктів. А ще ми зобов'язуємося викуповувати протягом всього терміну реалізації проекту у Louisiana Natural Gas Exports весь річний запас газу. Скільки це наші американські партнери уточнять трохи пізніше. Але враховуючи, що Louisiana Natural Gas Exports – компанія, яка не веде активну діяльність і має податкові борги, поставки газу в Україну тягнуть на угоду всього її життя.
Україна – непоганий ринок збуту, навіть без якихось там хабів, особливо коли контроль частини її газотранспортних об'єктів у твоїх руках.
Вартість газу буде біржовою, але і це не гарантує нам вигоди. Сам газ у США вдвічі дешевший від європейського навіть зараз, коли європейський газ стрімко дешевшає. Але газ ЄС - трубопровідний, а американський, щоб доставити до України, потрібно скраплювати, везти танкером до порту, регазифікувати. І кожен з цих етапів здорожчує куплений нами газ настільки, що доведеться витратити 250–300 дол., щоб доставити куплене за 20 баксів. Це дорого навіть нині, коли ціни знижуються та, за прогнозами, продовжать знижуватися ще два-три квартали.
Прокляття лижного інструктора переслідує Україну. Чергова епохальна угода про перетворення України на газовий хаб цілком може виявитися звичайним кидаловом. Розповідаємо подробиці в матеріалі Юлії Самаєвої "Великий привіт із сонячної Луїзіани" для читачів ZN.UA.