UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фонд розвитку ОПЕК залучив $1 млрд за допомогою своїх перших в історії облігацій

Отримані кошти спрямують на сталий розвиток.

Фонд міжнародного розвитку ОПЕК, створений урядами країн-членів Організації країн-експортерів нафти майже 50 років тому, залучив $1 млрд шляхом продажу своїх перших в історії облігацій, повідомляє Reuters.

Отримані кошти призначені для проектів у галузі продовольчої безпеки, охорони здоров'я, інфраструктури, освіти, зайнятості та відновлюваних джерел енергії. Трирічна облігація, процентна ставка за якою становитиме 4,5%, буде також класифікована як облігація "стійкого розвитку". Це позначення стає дедалі привабливішим для інвесторів, які прагнуть використовувати свої ресурси з більшою користю для довкілля та суспільства.

Керівник відділу фінансування Фонду ОПЕК Мартіна Міллс Янсен повідомила, що центральні банки країн Близького Сходу, Європи та Азії та інші "офіційні" установи, зокрема зі США, склали 62% покупців облігацій. Комерційні банки склали ще 19%, управлінці активами, страхові та пенсійні фонди - майже всі інші, а в географічному плані 52% покупців були з регіону Європи, Близького Сходу та Африки, 27% - з Азіатсько-Тихоокеанського регіону та 21% - з Північної Америки.

Читайте також: Санкції мають занурити економіку РФ у рецесію на десятки років – Ляєн

Фонд ОПЕК наразі планує щорічно випускати облігації, номіновані у доларах.

Однією з умов є те, що Фонд інвестує лише у країни, які не є членами ОПЕК.

Спочатку Фонд планував продати облігації минулого року, але відклав свої плани, коли глобальний стрибок відсоткових ставок, спричинений інфляцією та війною в Україні, збентежив ринки фінансування.

Однак цього року ситуація стала спокійнішою, що призвело до великої кількості емісій по всьому світу і дозволило Фонду ОПЕК піти на велику угоду.

За словами директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристаліни Георгієвої, стан світової економіки поки що не такий поганий, як очікувалося кілька місяців тому, але це не означає, що вона перебуває в хорошому стані.