Держбюджет від оренди держмайна у 2021 році отримав 1,62 млрд грн – це абсолютний рекорд з надходжень за 30 років незалежності України. Цими показниками похвалився голова Фонду державного майна Дмитро Сенніченко у своєму Facebook.
За його словами, "допомогла" прозорість аукціонів та доступність інформації про наявні об'єкти.
"Перехід до прозорих аукціонів оренди та розкриття всієї інформації про доступні об'єкти на сайті www.orenda.gov.ua дозволили суттєво підвищити ефективність використання державних активів та забезпечити рекордні надходження до держбюджету", - запевнив він.
Щодо нових договорів оренди, то, за його словами, у 2001 році їх було укладено 4700 на загальну суму 542,4 млн грн.
"У планах на 2022 рік передбачається повна автоматизація процесів оренди державного майна, що зробить процес ще зручнішим і дозволить повністю ліквідувати можливості зловживань", - додали у ФДМ.
Однак успіхи Фонду держмайна з продажу об'єктів держмайна не можна назвати успіхом. Як писало ZN.UA, Фонду держмайна тричі не вдавалося провести аукціон із продажу головного об'єкта приватизації цього року – Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (OGHC). Незважаючи на те, що перед кожним новим аукціоном суспільство запевняли про зацікавленість світових інвесторів та популярності об'єкта, всі три спроби виявилися безрезультатними. Докладніше про помилки Фонду читайте у тексті Володимира Даценка, експерта «Ліги Антитрасту» – "Не можна просто так взяти та продати ОГХК".
Також ZN.UA писало, що велика приватизація прогнозовано спіткнулася на першому ж об'єкті. Про це читайте у тексті Людмили Симонової, члена Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі стандартів оцінки (IVSC) – "Як не можна здійснювати приватизацію народної власності".