«З урахуванням сформованої економічної та податкової ситуації у Франції ми не очікуємо зниження її рейтингу у цьому році», - сказав аналітик.
Те ж стосується Німеччини та Австрії, які також мають найвищий рейтинг ААА.
Менш оптимістично експерт висловився щодо Італії та Іспанії, рейтинги яких наразі є у списку на перегляд з можливістю зниження. За словами Е.Паркера, рейтинги цих країн може бути знижено на одну або дві сходинки.
На тлі боргової кризи, що триває в Європі, питання про зниження рейтингів країн регіону вийшло на перший план. За словами експерта, надії на те, що ситуація найближчим часом покращиться, мало. Раніше член правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Люк Коен заявляв, що перша половина 2012 року буде складною, незважаючи на те, що європейським лідерам вдалося взяти ситуацію з поширенням боргової кризи під контроль.
Такої ж думки дотримується і глава департаменту суверенних рейтингів Fitch Девід Рейлі. «Країнам єврозони у 2012 році доведеться позичити приблизно 2 трлн євро. Суверенні та економічні ризики регіону обумовлені тим фактом, що більше половини цих запозичень припадає на держави з ризиком зниження рейтингу», - зазначає експерт.