UA / RU
Підтримати ZN.ua

Fitch змінило прогноз рейтингів Газпрому, РЖД і низки російських держкомпаній на "негативний"

Рейтингова дія послідувала за погіршенням 21 березня прогнозу довгострокового рейтингу дефолту емітента РФ "ВВВ" зі "стабільного" до "негативного".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings змінило прогноз рейтингів дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті ВАТ "Газпром" ("BBB"), ВАТ "Русгідро" ("BB+"), ВАТ "Російські залізниці" (РЖД) ("BBB") зі "стабільного" на "негативний". Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

Аналогічну рейтингову дію було зроблено щодо рейтингів ВАТ "Атоменергопром" ("BBB"), ВАТ "Лукойл" ("BBB"), ВАТ "Федеральна мережева компанія Єдиної енергетичної системи" ("ФСК ЄЕС") ("BBB"), ЗАТ "Цивільні літаки Сухого" (ЦСС) ("BB"), ВАТ "Федеральна пасажирська компанія" (ФПК) ("BBB-"), "Газпром нафта" ("BBB").

Зміну прогнозу рейтингів компаній обумовлено погіршенням прогнозу суверенного рейтингу РФ "BBB" до "негативного" зі "стабільного" 21 березня.

Окрім того, Fitch погіршило зі "стабільного" до "негативного" прогноз за рейтингами 15 банків Росії, серед яких - найбільший банк країни "Сбербанк" і найбільший приватний банк "Альфа-банк".

Коментуючи своє рішення, агентство відзначило, що погіршення прогнозу за рейтингами держкорпорації "Внешекономбанку", "Россільгоспбанку", "Газпромбанку" і "Росагролізингу" відображає можливе послаблення здатності держави надавати підтримку у разі потреби. Що стосується "Сбербанку" та "Національного клірингового центру", то в їхньому випадку додається ризик зниження рейтингів фінансової стійкості через погіршення операційного середовища в Росії.

Прогноз за рейтингами "дочок" низки найбільших міжнародних банківських груп, серед яких "Райффайзенбанк", "Сітібанк", "Нордеа банк", "Росбанк" та інші організації, погіршено у зв'язку з можливим пониженням стелі за рейтингами РФ, знаходиться на рівні "ВВВ+".

"Підтвердження рейтингів банків за національною шкалою означає, що кредитоспроможність організацій порівняно з конкурентами в РФ істотно не змінилася в результаті погіршення прогнозу за суверенним рейтингом", - відзначає Fitch.

Нагадаємо, 21 березня Fitch знизило прогноз за рейтингом Росії зі "стабільного" на "негативний", посилаючись на потенційний вплив санкцій Заходу на економіку і бізнес-середовище в Росії.

На думку аналітиків Fitch, прямий ефект від оголошених санкцій невеликий, але надалі інвестори можуть очікувати нових заходів, наприклад, обмеження доступу російських компаній до зовнішніх ринків капіталу. "Премії за ризик вже зросли, а надання синдикованих кредитів низці великих корпорацій призупинено", - відзначили в агентстві. !zn