UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фірташ попросив Януковича ветувати вексельні закони і не відбирати у бізнесу 20 млрд гривень

Очолюване Фірташем об'єднання роботодавців боїться, що таким чином влада до кінця року хоче вилучити у бізнесу мінімум 20 млрд грн оборотних коштів, і порівнює цю ініціативу з мораторієм на вилучення депозитів у кризовому 2008-му.

Федерація роботодавців України (очолює олігарх Дмитро Фірташ) звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням ветувати прийняті Верховною Радою зміни щодо фінансових казначейських векселів.

"Прийняті Радою новації свідчать про намір влади вилучити у бізнесу не менше 20 млрд грн оборотних коштів протягом другого півріччя", - пояснюють у ФРУ своє прохання.

Нагадаємо, що "вексельні" закони передбачають реструктуризацію фактичної бюджетної заборгованості станом на 1 січня 2013-го за визначеними Кабміном витратами держбюджету, а також відшкодування ПДВ шляхом видачі п'ятирічних фінвекселів під 5% річних.

"Запропонований варіант розміщення фінансових казначейських векселів з урахуванням неринкової відсоткової ставки і фактичної відсутності права вибору у бізнесу, означає примусову заморозку зобов'язань держави перед роботодавцями на термін до п'яти років", - заявили в ФРУ.

- Рада дозволила оформляти борги бюджету та відшкодування ПДВ п'ятирічними векселями з прибутковістю до 5%

Це, прогнозують у Федерації, призведе до подальшого погіршення фінансового стану бізнесу і скорочення експорту, і, як наслідок, збільшення негативного сальдо торгового балансу з різким зростанням прихованого дефіциту бюджету.

Оформлення фінансовими векселями поточних заявок на відшкодування ПДВ роботодавці прирівнюють до введення податку з обороту для експортерів.

"Складається парадоксальна ситуація, коли всі держави стимулюють експорт, а Україна, шляхом введення фінвекселів, навпаки його пригнічує. Це нагадує сумнозвісний мораторій на видачу вкладів населенню, який Нацбанк ввів у 2008 році" - зазначають у ФРУ.

Федерація роботодавців України "категорично не погоджується з нормою про те, що дозволяється використовувати векселі для розрахунків за видатковими статтями бюджету, а також для оформлення погашення поточних заявок з відшкодування ПДВ. Як відзначають у ФРУ, навіть погашення векселями наявної бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ має відбуватися лише добровільно.

Окрім того, зазначають у Федерації роботодавців України, фактично надання Міндоходів можливості приймати рішення про те, яким чином відшкодовувати ПДВ - фінансовими векселями або грошима, "прямо веде до виникнення поля для корупції". Проблемою є також і те, що порядок обороту фінвекселів, від якого у першу чергу буде залежати їхня ліквідність, доручено затверджувати Кабміну. !zn

Читайте також:

zn
Нацбанку потрібно буде жорстко контролювати випуск банківських векселів