UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінансові ринки вже майже списали Україну з рахунків - Die Welt

Українська економіка знаходиться на грані кризи платоспроможності. Країна потрапила в замкнене коло падіння національної валюти і зростаючої інфляції.

Інвестори відвертаються від України і не хочуть купувати її держоблігації, шанси на банкрутство країни збільшуються. Без допомоги з боку Заходу Україна не впорається, пише Die Welt.

"Україна перебуває на межі національного банкрутства. Якщо Захід незабаром не надасть їй кошти, то країна перестане справлятися з боргами. Тільки до кінця цього року, уряд у Києві досі не потребує $ 550 млн, заплатити за всіма боргами", - йдеться в статті.

Як зазначає видання, фінансові ринки фактично вже списали Україну з рахунків. "Країна знаходиться на межі кризи платоспроможності", - йдеться у публікації. Втрати для інвесторів складуть - 35%-50%".

Загальна борг країни разом з відсотками досяг 65 млрд доларів, близько половини цієї суми Україна брала у "твердій" валюті. Цей борг не можна оплатити за рахунок "друкарського верстата" Нацбанку. "Валютні резерви скоротилися до 15 млрд доларів", - повідомляється в статті.

Фінансове становище українців погіршується. Гривня втратила з початку року майже половину своєї вартості по відношенню до долара і 42% до євро. Девальвація валюти відбувається на тлі підвищення цін на продукти харчування.

Згідно підрахунків Goldman Sachs, зобов'язання незабаром можуть досягти 70% від обсягу виробництва країни.

"Україна потрапила в замкнене коло падіння валюти і високої інфляції. Якщо ви подивитеся в економічній історії, лише деякі країни самостійно вийшли з такого замкнутого кола", - сказано в статті.

Постійне очікування розколу країни підірвало довіру інвесторів. Видання зазначає, що стратегія російського президента Володимира Путіна, не тільки у військовому плані, але і в економічному, поставила Україну під удар.

Читайте також: Яценюк доручив міністерствам вирішити, як будуть відбирати інвесторів для української ГТС

Видання The Economist 14 листопада пише, без вливань в економіку Україну чекає дефолт. Країна потребує великих інвестиції в інфраструктуру, особливо в "понівечену війною" східну частину країни. МВФ не може забезпечити всього цього, адже йдеться про короткостроковому фінансуванні. Інші потенційні благодійники, такі як Америка та ЄС, зволікають в цьому питанні.