Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визначив умови реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб перед банком "Михайлівський". Про це повідомляється на сайті Фонду.
В повідомленні зазначає, що період реструктуризації - з 19 травня 2016 року до 11 липня 2018 року (день, що передує дню закінчення ліквідації банку). Протягом терміну реструктуризації не застосовуються штрафні санкції, передбачені кредитними договорами (штрафи, пені) не нараховуються і не справляються визначені кредитними договорами комісії та інші платежі (крім відсотків), у тому числі страхові.
Пільговий період реструктуризації - з 19 травня 2016 року по 19 травня 2017 року, протягом якого вся заборгованість за кредитними договорами вважається строковою, а відсотки нараховуються за стандартною відсотковою ставкою і не застосовуються штрафні санкції.
За оцінками ФГВФО, процентна ставка за строкову заборгованость складе 3% в місяць (36% річних); процентна ставка за прострочену заборгованость - 5% на місяць (60% річних). У Фонді додали, що за стандартних умов надання кредитних продуктів банку така плата досягала 85-95%, а в окремих випадках і 220% річних.
Нагадаємо, що в банку "Михайлівський" з 5 млрд грн активів залишилося тільки 138 млн.
Також повідомлялося, що загальна сума коштів, виплачена ФГВФО вкладникам неплатоспроможних банків, в рамках виплати гарантованої суми відшкодування, станом на 1 лютого склала майже 82 млрд грн.
За даними ФГВФО, вартість активів 70 банків що ліквідуються 94 млрд грн, а не 418 млрд грн. 80% активів банків-банкрутів існують виключно "на папері".
В 2016 році ФГВФО виручив від продажу власності неплатоспроможних банків 3 млрд грн. Сумарні надходження Фонду за підсумками 2016 року сягнули 7 млрд грн.