UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФДМУ за підсумками тріажу виділив 600 державних підприємств для ліквідації

Держорган продовжує роботу із проблемними активами, частину з яких ліквідує, а частину - продасть.

Фонд державного майна України за підсумками тріажу визначив потребу передати ще понад 460 державних підприємств для роботи з ними Департаменту ліквідації держпідприємств, повідомила заступник голови ФДМ Іванна Смачило на "IX Форум з реструктуризації та банкрутства" у Києві, ініційованому виданням "Юридична практика".

Читайте також: На цьому тижні ФДМУ продає Білгород-Дністровський порт – що ще планують продати

"Було здійснено так званий тріаж, за результатами якого ми побачили, що вже на сьогоднішній день із 2068 року державної форми власності фактично 600 – це ті, з якими доведеться працювати Департаменту з ліквідації державних підприємств. На сьогодні Департамент працює зі 138, і ми очікуємо, що найближчим часом (ця кількість – ІФ-У) зросте щонайменше до 600", - сказала вона.

Читайте також: ФДМУ продав стратегічне в умовах війни підприємство – бо не витримувало конкуренції

За словами Іванни Смачило, половина з них – це неактивні підприємства, і їх фактично потрібно ліквідувати, а інша половина (орієнтовно 300 підприємств на сьогоднішній день) – ті, з якими можна працювати. За словами заступника голови Фонду, останні мають активи, майно, яке часто виводилося з держвласності незаконним шляхом, накопичені заборгованості, у тому числі й штучно створені.

"Чим швидше ми запустимо якісний процес ліквідації цих підприємств, тим краще буде і для кредиторів, і для країни, і ми досягнемо правильного використання ресурсу, який ще є на тому підприємстві", - зазначила вона.

Іванна Смачило вказала, що для цього є потреба в людському ресурсі, змін у законодавстві та фінансових коштах.

Нагадаємо, 21 березня ТОВ "Миколаївський глиноземний завод", який належав російському олігарху Олегу Дерипаску, повністю перейшов у власність Фонду державного майна України.