UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФДМ визначиться з новою стартовою ціною ОПЗ наступного тижня

Білоус сподівається на поліпшення кон'юктури ринку восени.

Фонд державного майна (ФДМ) запропонує нижчу стартову ціну для приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод" наступного тижня. У ФДМ розраховують на підвищення інтересу інвесторів до об'єкта й успішне проведення приватизаційного конкурсу наприкінці жовтня – початку листопада.

"Радники радять нам опуститися нижче 200 мільйонів доларів для старту, хтось говорить про 250, хтось - про 300 мільйонів. Ми точно знаємо, що це не 500 і не 400 мільйонів, тобто ми підемо нижче", – повідомив голова ФДМ Ігор Білоус в ефірі "5 каналу" ввечері в середу, 31 серпня.

Білоус пояснив, що ціна ОПЗ залежить як від стану підприємства, так і від кон'юнктури міжнародних ринків. Він підкреслив, що динаміка більшості цих факторів останнім часом негативна, тому є всі підстави для зниження ціни.

За словами голови ФДМ, міжнародні радники оцінюють ринкову вартість ОПЗ в районі 400-500 мільйонів доларів з урахуванням 250-мільйонного боргу.

Білоус наголосив, що нову ціну має затвердити Кабмін, після чого ФДМ зможе оголосити конкурс. За оцінками голови Фонду, це може відбутися в середині вересня.

Білоус додав, що для підвищення інтересу до конкурсу буде дозволено замість внесення застави розміру 5% від стартової ціни надати гарантію авторитетного банку.

У ФДМ розраховують на поліпшення кон'юктури ринку восени та проведення вдалих торгів.

Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).

Наприкінці травня керівництво МВФ і ЄБРР порадили знизити ціну Одеського припортового заводу.

На думку керівництва інституцій, великі міжнародні інвестори, дізнавшись, що Україна розраховує отримати за ОПЗ більше 13 млрд грн, навіть не стануть цікавитися умовами продажу. У листі також сказано, що "завищена" ціна може підірвати довіру іноземних інвесторів до приватизації заводу, а також завдати шкоди іміджу України та її інвестиційної привабливості.

Одеський припортовий завод розташований в місті Южному Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду й третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнка Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".