Американська нафтова компанія Exxon Mobil прийняла рішення про вихід із спільних проектів з російською компанією "Роснефть" через санкції США і ЄС проти Росії, йдеться в щорічному звіті компанії, направленому в комісію з цінних паперів США.
Повідомляється, що у 2013 і 2014 роках Exxon Mobil і "Роснефть" створили різні структури для проведення геологорозвідувальних і науково-дослідних робіт. Потім, у 2014 році Євросоюз і США ввели санкції відносно російського енергетичного сектора, а у другій половині 2017 року США кодифікували і розширили санкції проти Росії.
"У зв'язку з вищевикладеним корпорація та її афілійовані особи продовжують дотримуватися всі діючі закони, правила та положення. В кінці 2017 року корпорація вирішила вийти з цих спільних підприємств. Корпорація очікує, що офіційно почне виведення в 2018 році", - йдеться в документі.
Компанія оцінює свої втрати від такого рішення в $ 200 млн.
У звіті вказується, що Exxon Mobil в рамках спільного підприємства працювала або планувала працювати на шельфі в Карському, Чукотському морях, море Лаптєвих і в Чорному морі. Загальна площа ділянок становить 63,6 мільйонів акрів (понад 257 тисяч квадратних кілометрів).
Крім того, компанія є оператором проекту "Сахалін-1".
Нещодавно у Держдепі США оприлюднили заяву про те, що Росія втратила контракти на суму понад 3 мільярди доларів після запровадження нових санкцій у рамках закону "Про протидію противникам США за допомогою санкцій" (CAATSA).
Нагадаємо, 29 січня, відбувся закритий брифінг для представників верхньої палати Конгресу США. Адміністрація президента доповіла щодо застосування санкцій проти Росії в рамках "Закону протидії противникам Америки через санкції" (CAATSA). Відповідно до закону CAATSA передбачається застосування санкцій проти тих, хто "реалізує суттєві транзакції з російськими секторами оборони та розвідки, якщо вони не зможуть суттєво скоротити ці угоди".
26 січня, США оприлюднили розширений список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на яких поширюються санкції.
Зокрема, до санкційного списку потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченко, та російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens до окупованого Криму.