Європейський союз, як і раніше твердо має намір надавати допомогу Україні у модернізації її газотранспортної системи (ГТС), реформуванні вітчизняного газового сектору та підвищенні фінансової прозорості НАК "Нафтогаз України" відповідно до правових зобов'язань України, взятих нею при вступі до Енергетичного співтовариства в лютому 2011.
Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Представництва Євросоюзу в Україні у середу.
"ЄС на даний момент у рамках Інвестиційного інструменту сусідства (NIF) фінансує технічні, екологічні та соціальні дослідження, яких вимагають міжнародні фінансові інститути (СБ, ЄБРР і ЄІБ) у рамках своїх процедур належного контролю. Ці дослідження також включають оцінку першої фази поновлення газопроводу Уренгой-Ужгород. Вони були розроблені і здійснюються при повній співпраці і підтримці української влади і, як очікується, вони завершаться цієї осені", - говориться у повідомленні.
У представництві нагадали, що ЄС також надав Україні технічну допомогу для забезпечення корпоратизації та фінансової прозорості "Нафтогазу України" (дозволить до кінця поточного року МФІ позитивно розглянути питання про надання першого кредиту для модернізації української ГТС. "З українською владою зараз триває дискусія і ЄС нині чекає позитивної відповіді", - наголошується в повідомленні на сайті.
Як повідомлялося, у вівторок, 19 липня, українська сторона підписала з ЄБРР та Європейським інвестиційним банком документи про наміри щодо надання фінансування на модернізацію української ГТС. Згідно з документами, кошти по 154 млн дол від кожного банку планується виділити вже в поточному році - за умови виконання згаданих вимог.
Україна вже почала перший етап реконструкції магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. У вівторок, 19 липня, на промисловому майданчику 3731,5 км газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород у присутності прем'єр-міністра Миколи Азарова і міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка було зварено символічний «золотий стик».
Проект модернізації розраховано на дев'ять років, першу чергу - на три роки. Обсяг капіталовкладень у реалізацію першої черги реконструкції складе 538,87 млн дол, у тому числі власні кошти - 230,870 млн дол, кредитні кошти - 308 млн дол.