НАЕК «Енергоатом» направив до відповідних органів Росії повідомленні про виникнення спору на підставі порушення міжурядового договору про взаємний захист інвестицій від 1999 року. Про це повідомляє прес-служба «Енергоатому».
Компанія розраховує на компенсації за втрачені активи «Енергоатому» в Криму, зокрема за Донузлавську вітроелектростанцію, яка знаходиться на окупованій території.
В «Енергоатомі» нагадують, що ще 17 грудня 2020 року з ініціативи Германа Галущенко, тоді віце-президента компанії, а сьогодні - міністра енергетики України, між «Енергоатом» та міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP був укладений договір про надання послуг з підготовки і подання відповідного повідомлення про суперечку від імені компанії в Російську Федерацію.
Ця юридична компанія раніше вже брала участь в аналогічних справах проти РФ і має досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних суперечок, уточнюють в «Енергоатомі».
Згідно з процедурою, після отримання повідомлення російською стороною, у сторін буде шість місяців для врегулювання спірного питання в позасудовому порядку.
У разі, якщо сторони не домовляться між собою, цей спір може бути переданий на розгляд в міжнародний арбітраж.
Повідомлялося, що претензії українських підприємств до Росії через окупацію досягли 4,5 млрд доларів.
Раніше держкомпанія "Енергоатом" заявляла, що планує подати проти Росії арбітражний позов на загальну суму $100 млн.
Як писало ZN.UA, основна мета репресій Росії у Криму — колонізація півострова і зміна складу населення