Російська Федерація недорахувалась 28% свого експорту. Основна причина зміни торговельного балансу – дія старих та нових санкційних обмежень. Найболючіші удари по експорту – скорочення постачання сировинних російських енергоносіїв. Також скоротилась експортна виручка внаслідок скорочення вартості сировинних енергоносіїв.
“Торік Росія отримала від експорту 425,1 млрд. доларів (падіння порівняно з 2022 роком – 167,4 млрд. доларів). Найбільша виручка надійшла до Росії традиційно від продажу мінеральної сировини – 260,1 млрд. доларів, однак вона скоротилась на 34% (експорт «Газпрому» впав до мінімуму з 1985 року, а нафту доводилось пропонувати з дисконтом)”, – аналізує показники митної служби РФ голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Скорочення відбулись в інших пріоритетних промислових напрямках: металургія – 60 млрд. доларів або -15%, хімія – 27,2 млрд. доларів (-35%), машинобудування – 22,9 млрд. доларів (-25%). Скорочення є навіть у традиційно “багатій” сировинній галузі – деревообробній, де ринок експорту скоротився на 30% до показника 9,9 млрд.
На чому Росія продовжує заробляти і збагачуватись
Разом з тим є і галузі, де РФ нарощує свій експортний потенціал. Зокрема зростання експорту на 4,3% відбулось у напрямку постачання сільськогосподарської сировини. Тут Росія отримала доходу від експортних операцій 43,1 млрд. доларів. Більша частина експорту – Китай та деякі інші азійські країни.
Водночас як зазначає очільник комітету, навіть поточних доходів від експортного постачання продукції у декількох галузях вистачає для задоволення офіційних показників воєнного бюджету країни-агресора.
Як повідомив раніше президент Франції Еммануель Макрон, не можна виключати відправлення західних військ до України. Президент Франції, визнає, що наразі немає консенсусу щодо відправки військ в Україну, але цю тему не можна виключати. «Ми зробимо все, щоб Росія не виграла», – заявив французький лідер, після прийому представників близько 20 країн-союзників України. – «Нічого не можна виключати».