UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експорт із Туреччини до Росії знизився в лютому — Reuters

Загроза санкцій США проти компаній, які ведуть бізнес із РФ, охолодила турецько-російську торгівлю.

Експорт з Туреччини до Росії в лютому впав на 33% в річному обчисленні до $670 млн, свідчать дані міністерства торгівлі, опубліковані в суботу, 2 березня, повідомляє Reuters.

Це порівняно з $1,1 млрд в лютому 2023 року.

Імпорт із Росії впав на 36,65% до $1,3 млрд, порівняно з $2 млрд торік.

Загроза санкцій США проти фінансових компаній, які ведуть бізнес із Росією, охолодила турецько-російську торгівлю, перервавши або сповільнивши деякі платежі як за російську нафту, так і за турецький експорт.

Читайте також: Нові санкції ЄС проти РФ: під обмеженнями компанії з Китаю, Індії, Туреччини та Казахстану – FT

Проблеми у російсько-турецьких платежах почалися, коли США попередили компанії про ризики за допомогу Росії обходити санкції. Турецькі банки посилюють перевірки російських клієнтів, проводять прискіпливі процедури, ретельно перевіряючи всі операції.

Анкара не підтримала санкції Заходу проти Москви, навіть попри критику вторгнення Росії в Україну. З початку повномасштабної війни Туреччина намагається підтримувати тісні зв’язки як з Москвою, так і з Києвом.

Хоча Анкара заявила, що санкції в Туреччині не можна обходити, минулого року Вашингтон посилив тиск, щоб припинити транзит товарів подвійного призначення, які Росія може використовувати для виробництва зброї, попередивши, що турецькі банки та компанії можуть постраждати від вторинних санкцій США.

Читайте також: У Кремлі розповіли, коли Путін відвідає Туреччину

РФ стала світовим лідером з-поміж країн, проти яких запроваджені міжнародні санкції. Втім, лазівки, які дають змогу Росії їх обходити, і залишаються, і знаходяться. Цивільні технології швидко адаптуються під воєнні потреби країни-терористки, а тривалий процес удосконалення санкцій та обмежень, вочевидь, не встигає за цими змінами. Як працює російський “паралельний імпорт", завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, розповідав Олександр Лємєнов.