Загальний обсяг поставок саудівської нафти, що спостерігаються, знизився в листопаді приблизно до 7,1 млн. барелів на день, що є найнижчим показником з червня, свідчать дані відстеження танкерів, зібрані Bloomberg. Це порівняно з переглянутим показником 7,5 млн. барелів на день у жовтні.
Експорт у США впав до 83 000 барелів на день - найнижчого рівня з того часу, як Bloomberg почав відстежувати ці дані на початку 2017 року - з 387 000 у жовтні. Листопадовий показник може зрости, оскільки судна, що перевозять близько 18 мільйонів барелів саудівської нафти, завантажені минулого місяця, досі не повідомили про свої кінцеві пункти призначення.
Офіційні особи Саудівської Аравії не відповіли на прохання про коментар.
Нагадаємо, Саудівська Аравія, найбільший виробник нафти в Організації країн-експортерів нафти, скоротила експорт у рамках реалізації угоди ОПЕК+, покликаної збалансувати світові ринки нафти.
Альянс, до якого входять Росія та кілька інших країн, які не входять до ОПЕК, проведе віртуальну зустріч 4 грудня, щоб визначити подальші кроки. Все більше очікується, що він утримуватиме обсяги видобутку на колишньому рівні.
ОПЕК+ раніше домовилася про скорочення видобутку минулого місяця, що викликало різкий закид з боку президента США Джо Байдена, який уже кілька місяців наполягає на зниженні нафтових цін, оскільки країни по всьому світу борються з історичною інфляцією.
Саудівська Аравія заявила, що її відносини зі США міцні, незважаючи на розбіжності щодо видобутку нафти.
Рідко, хоч і не рідкість, коли потоки саудівської нафти в США сповільнюються. У жовтні 2020 року поставки цим маршрутом скоротилися до 97 000 барелів на день.
На початку січня 2021 управління енергетичної інформації США повідомило, що щотижневий імпорт саудівської нафти впав до нуля — це сталося вперше за 35 років.
Тим не менш, потоки, що спостерігаються в листопаді, виключно малі, особливо враховуючи, що у вересні поставки з королівства в США досягли 667 000 барелів на день, що є найвищим показником більш ніж за два роки. Саудівська Аравія також підвищила ціни на сиру нафту США на листопад.
Експорт саудівської нафти до Китаю минулого місяця знизився до 1,6 млн барелів на день з 1,9 млн у жовтні, що було найвищим показником із травня 2020 року. Попит у Китаї був приглушений через політику "ковід-нуль", що проводиться в країні, що сприяло загальному падінню цін на нафту в листопаді.
З'явилися ознаки того, що Пекін може змінити свою стратегію після протестів проти жорстких обмежень, що сприяло певному відновленню цін останніми днями.