Провідні економіки світу придивляються і частково вже використовують не зовсім традиційні інструменти боротьби з рецесіями, зокрема практики так званих "гвинтокрильних грошей".
Прихильники "гвинтокрильних грошей", звичайно, не закликають буквально скидати грошові купюри населенню з неба. Вони виступають за збільшення урядових витрат, зниження податків і напрямок прямих виплат громадянам, яке б фінансувалося за допомогою нових надрукованих грошей, а не шляхом запозичення або підвищення податків.
Німеччина надає кредити, не встановлюючи обмежень щодо того, скільки фірми можуть займати у держави, але позики повинні бути повернуті, навіть якщо на це піде багато років. А в Данії схиляються до грантів, вже компенсуючи компаніям до 90% заробітної плати, виплати лікарняних, оренди та інших постійних витрат. Про це пишуть в своєму тексті для ZN.UA експерти Володимир Панченко та Наталія Рєзнікова.
Експерти відзначають, що ризики у таких форм підтримки економіки, звичайно, існують. Зокрема, тому що точно ніхто не зможе спрогнозувати, якими будуть наслідки цієї практики: зростання обсягу виробництва (у разі, якщо держава не ігнорує покладені на нього обов'язки щодо стимулювання економічної активності та зменшення рівня безробіття), зростання інфляції (якщо такі "гвинтокрильні гроші" будуть спрямовані на проїдання і покупку імпортних товарів) або комбінація і того, і іншого.
Детальніше про проблему читайте в тексті "Ну що, полетіли?"