UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти прогнозують чергове подорожчання продуктів в Україні

На деякі позиції товарів ціни можуть зрости.

Через військове вторгнення РФ в Україні спостерігається зростання цін на товари, а українці змушені робити запас продуктів. Так, у вересні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 24,6% (із 23,8% у серпні). У місячному вимірі ціни зросли на 1,9%. Про це повідомляють у НБУ з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Чи зміниться ціна на м'ясо

В Україні підвищення цін на м'ясо пов'язане зі скороченням поголів’я, знищенням ферм, зокрема, на Сході, пише видання agronews. Також значна частина потужностей знаходиться на окупованих територіях та в зонах бойових дій.

«Категорія м’яса найбільш чутлива. Тому що по ній пішло подорожчання по всіх видах продукції – по курятині, свинині і особливо по салу. Зростання цін з початку року склало близько 50 відсотків і продовжуватиме зростати. Наприклад, середні ціни на сало за останній місяць зросли на 15 відсотків. І загалом з м’яса зростання цін у середньому відбулося близько семи відсотків порівняно з попереднім місяцем», –  пояснила керівниця громадської організації «Агрополітичний діалог «Аграрна рада» Інна Мєтєлєва.

Читайте також: Експерти пояснили, чому в Україні зросли ціни на свинину

Чи подешевшає хліб

Експертка зазначила, що в Україні продовжиться зростання цін на хлібобулочні вироби, зокрема подорожчає хліб приблизно до 10% щомісяця.

«Щодо хлібобулочних виробів, хліба, борошна, то зернових цього року зібрано достатньо, є перехідні залишки, тому зростання цін на ці продукти пов’язане також із вартістю енергоносіїв та пального, а не з нестачею сировини», – сказала вона.

Чи зміниться ціна на молоко

Експерти аналітичної платформи «Інфагро» пояснили, що виробники свіжих молочних продуктів планують збільшити вартість своєї продукції.

«Незважаючи на зниження темпів зростання продажів, виробники мають намір і надалі підіймати ціни на свої продукти, пояснюючи це збільшенням вартості сировини. Однак суттєвим подорожчанням все ж таки бути не повинно», – йдеться у повідомленні.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, що у період холодів корови менше дають молока, що також відбиватиметься на ринку.

«Разом з тим є затратні частини, які несуть молочні ферми. Переважно всі комплектуючі, що виготовляються і задіяні під час процесу, це імпортні комплектуючі, які купуєш за долари. Тому в осінній період молочка може додати у ціні 10 відсотків, а в зимовий – 20-25 відсотків», – резюмував він.

Читайте також: Ціна на молоко зростає: експерти назвали причини

Чи подешевшають овочі в Україні

Вартість зберігання овочів зростатиме з урахуванням цін на енергоносії, тому це вплине і на вартість продуктів.

На ціну також вплине подорожчання пального та логістики.